کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/01/05 13:44

۲۸ میلی‌متر میانگین بارش استان خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه میانگین بارش ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ میلی‌متر بوده است، گفت: کمترین میزان بارندگی ۵.۵ میلی‌متر در شهرستان درگز و بیشترین مقدار با ۵۰.۵ میلی‌متر در دشت کرات(شرق استان) ثبت شده و بارندگی مشهد ۴۵ میلی‌متر بوده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد علایی" افزود: در سال آبی جاری که از اول مهر ۹۸ آغاز شده تا امروز ۱۵۲.۶ میلی‌متر بارندگی داریم که نسبت به آمار سال قبل که ۱۷۱.۳ میلی‌متر(رقم بی سابقه در پنجاه سال پیش) بود ۱۱ درصد عقب هستیم.
علایی با مقایسه آمار بارش‌ها در دوره‌های بلندمدت که میزان ۱۲۲.۳ میلی‌متر در استان بوده است، گفت: میانگین بارش سال آبی نسبت به دوره بلندمدت ۲۵ میلی‌متر بیشتر است.
وی با اشاره به ظرفیت یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون متر مکعب آب ۳۵ سد بزرگ استان که قابلیت ذخیره‌سازی ۹۰۰ میلیون متر مکعب آب را دارا هستند، گفت: در حال حاضر ۴۵ درصد سدها (با میزان ۷۱۴ میلیون متر مکعب آب ذخیره شده) پر آب است و ۵۵ درصد حجم سدها خالی است؛ این در حالیست که سال گذشته ۲۸۵ میلیون متر مکعب آب پشت سدها ذخیره شده بود و تنها ۲۵ درصد ظرفیت سدها اشباع شده بود.
  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر