کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1398/12/27 10:12
با بهره‌برداری از یک حلقه چاه فلمن؛

50 لیتر بر ثانیه به ظرفیت تولید آب استان گیلان افزوده شد

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، از افزایش ظرفیت تولید آب استان به میزان 50 لیتر بر ثانیه با بهره‌برداری از چاه فلمن شماره 3 سنگر خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا غیاثی" با اعلام این خبر افزود: در پی شیوع ویروس کرونا و رعایت بهداشت فردی که منجر به افزایش مصرف شد، میزان آب تولیدی جوابگوی مصرف مشترکان نبود، بر همین اساس افزایش ظرفیت تولید و انتقال آب چاه فلمن شماره 3 به خطوط انتقال شهرهای شرق گیلان در دستور کار قرار گرفت.
وی هدف از اجرای این پروژه را افزایش ظرفیت تولید آب به میزان 50 لیتر بر ثانیه برای انتقال به شهرستان‌های شرق گیلان از جمله سیاهکل، لاهیجان و لنگرود اعلام کرد و افزود: در همین راستا اجرای خط انتقال چاه شماره 3 به چاه شماره 2 شامل 720 متر لوله گذاری با لوله 250 میلی‌متر پلی‌اتیلن و فولادی و تجهیز چاه شماره 3 شامل تهیه و نصب لوله و اتصالات فلزی با قطر 250 میلی‌متر و نصب پمپ و تاسیسات برقی انجام شد.
غیاثی همچنین خاطرنشان کرد: این پروژه با هزینه‌ای بالغ بر 5000 میلیون ریال انجام شد و نکته قابل توجه اینکه با توجه به ضرورت اجرای پروژه، تمامی عملیات اجرایی شامل خرید لوله و اتصالات و لوازم سرچاهی، لوله‌گذاری، نصب لوله و اتصالات سرچاهی، پمپ و راه‌اندازی در مدت 12 روز انجام و چاه در مدار بهره‌برداری قرارگرفت.
گفتنی است اجرای این پروژه موجب پایداری بیشتر خدمات‌رسانی به مشترکان برخوردار در شهرهای شرق گیلان شد.
  • خبرنگار:لیلا علیزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر