کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
عمومی
1398/12/21 13:03
از سوی معاون تحقيقات و منابع انساني وزیر نيرو؛

بخشنامه بهره‌مندي کارکنان صنعت آب و برق از «دورکاري» ابلاغ شد

معاون تحقيقات و منابع انساني وزیر نيرو با توجه به شرايط خاص ناشي از ویروس کرونا، طي بخشنامه‌اي ضوابط امکان بهره‌مندي کارکنان صنعت آب و برق از «دورکاري» را ابلاغ کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس این بخشنامه که به امضای "محمد صالح اوليا" رسیده است، تمامی افرادی که با تشخیص و نظارت مدیران ذی‌ربط امکان فعالیت در منزل را دارند، می‌توانند تا اطلاع ثانوی مشمول دورکاری قرار گیرند.
طبق این بخشنامه افراد دارای شرایط خاص از جمله جانبازان شيميايي، کارکنان داراي سن بالاي 50 سال، بانوان سرپرست خانواده، باردار يا داراي همسر و فرزند معلول، در اولويت خواهند بود.
در این بخشنامه آمده است: دفاتر فناوری اطلاعات یا عناوین مشابه موظفند زيرساخت‌هاي نرم‌افزاري لازم و دسترسی الکترونیکی تمامی کارکنان خود را از خارج از محل كار جهت انجام مکاتبات و فعالیت‌های اداری فراهم نمایند.
بر این اساس، اجرای برنامه دورکاری به معنای مرخصی و یا تعطیلی نبوده و کارکنان می‌بایست در شهر یا منطقه محل خدمت خود مستقر بوده و امکان تماس غیرحضوری، دسترسی آسان و فراخوان ایشان به محل کار فراهم باشد و با توجه به مشکلات به وجود آمده در استان‌های مختلف کشور، از انجام هرگونه سفر یا ماموریت غیرضرور خودداری نمایند.
همچنین تمامی شرکت‌های مادرتخصصی، موسسات و مراکز آموزشی و پژوهشی و ساتبا موظفند ارزیابی دقیقی از فعالیت کارکنان دورکار خود داشته باشند و گزارش عملکرد این بخشنامه را حداکثر یک ماه پس از اعلام انقضای آن به دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت نیرو ارایه کنند.
اجرای مفاد این بخشنامه در ستاد وزارت نیرو برعهده اداره کل امور اداری و پشتیبانی ستاد و در سایر شرکت‌ها، مؤسسات و مراکز بر عهده بالاترین مقام خواهد بود.
در این بخشنامه تاکید شده است: اجرای این بخشنامه به هیچ‌وجه نباید خدشه‌ای به تداوم خدمت‌رسانی بخش‌های عملیاتی به مردم ایجاد کند.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر