کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/12/21 09:50

برق 110 هزار مشترک جدید با افتتاح یک پست برق در تهران تامین شد/ تقویت 8 پست فوق توزیع در پایتخت

با افتتاح پست 230.63 کیلوولت بهارستان و سه پروژه مهم انتقال، فوق توزیع و دیسپاچینگ و مخابرات شرکت برق منطقه‌ای تهران در بیستمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برق 110 هزار مشترک جدید در تهران تامین شد.

به‌‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح دیروز سه‌شنبه با دستور رضا اردکانیان از طریق ویدئو کنفرانس، بهره‌برداری از پست 230.63 کیلوولت بهارستان به همراه سه پروژه مهم انتقال، فوق توزیع و مخابرات به ارزش حدود 145 میلیارد تومان آغاز شد که این پروژه تاثیر بسیار مثبتی بر توان و پایداری شبکه برق استان تهران دارد.
بنابراین گزارش، با بهره‌برداری از پست 230.63 کیلوولت بهارستان با اعتباری بالغ بر 124 ميليارد و 500 ميليون تومان، امکان تامین برق حدود 110 هزار مشترک جدید و تقویت هشت پست فوق توزیع فراهم شد .
بر همین اساس، در بخش خطوط انتقال، احداث دو مدار خط 230 كيلوولت پرند، بهارستان و فيروزبهرام با هدف تغذيه پست انتقال بهارستان‌ و پست‌های همجوار و در بخش خطوط فوق توزيع نيز فاز اول پروژه خروجي‌هاي 63 كيلوولت بهارستان و در بخش ديسپاچينگ و پروژه مخابرات، پروتكشن و بی‌سیم پست 230 كيلوولت به بهره‌برداري رسيد.
بهارستان شهرستانی در استان تهران است که در سال ۱۳۸۹ ایجاد شد. گلستان مرکز شهرستان بهارستان است.
  • خبرنگار:مهدی خانمیرزایی
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر