کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1398/12/10 08:39

انسداد 32 حلقه چاه غیرمجاز طی یک ماه گذشته در تهران

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی یک ماه گذشته با انسداد 32 حلقه چاه غیرمجاز از برداشت سالانه حدود 3.93 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و همکاری کارشناسان حقوقی و با اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته 32 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 1253 متر و با دبی 29 مترمکعب پر شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه‌ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 3.93 هزار متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
حبیبی با اشاره به اینکه همچنین طی این مدت در بخش آب‌های زیرزمینی 140 مورد کنترل و بهره‌برداری، 15 مورد حکم قضایی اجرا و 62 مورد شناسایی چاه غیرمجاز انجام و اخطاریه آن صادر شده است، تصریح کرد: با پیگیری‌های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 19 دستگاه کنتور حجمی هوشمند روی چاه‌های پروانه‌دار نیز اقدام شد.
حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی‌کند.
مدیر امور آب تهران و پردیس افزود: این امور با هرگونه تخلف و تصرف، وفق قانون توزیع عالانه آب و بدون هیچ‌گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.
  • خبرنگار:نرگس شیخ الاسلامی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر