کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/11/27 13:45
سخنگوی صنعت برق خبر داد:

اعمال خاموشی‌های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه‌ها در کشور/ 4 راهکار ساده برای کاهش مصرف انرژی در مناطق سردسیر

سخنگوی صنعت برق از اعمال خاموشی‌های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه‌ها در کشور خبر داد و تصریح کرد: این اقدام در جهت پایدار نگه‌داشتن شبکه برق بسیار ضروری است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفی رجبی‌مشهدی" با بیان این که هم اکنون به‌دلیل گسترش سرمای هوا در کشور و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تامين گاز این بخش (خانگي) است تا مشكلي در گرمايش منازل هموطنان ايجاد نشود، خاطرنشان کرد:  ميزان سوخت تحویلی به نيروگاه‌های کشور كاهش يافته است.
سخنگوی صنعت برق با بیان این که هم اکنون ناچار به اعمال خاموشی‌های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه‌ها در کشور شده‌ایم، تاکید کرد: این اقدام در جهت پایدار نگه‌داشتن شبکه برق بسیار ضروری است و در صورتی که مردم به‌ویژه در مناطق گرمسیر، میزان مصرف برق و گاز خود را در حدود 10 درصد کاهش دهند، بلافاصله خاموشی‌های اضطراری ناشی از این شرایط لغو خواهد شد.
رجبی‌مشهدی با اشاره به اینکه در اين شرايط نيروگاه‌ها بايد از سوخت مايع استفاده كنند، خاطرنشان كرد: با توجه به مشكلات تامين سوخت در مناطق سردسير و برفي كشور، از هموطنان انتظار داریم به‌طور جدی نسبت به کاهش مصرف خود اقدام کنند تا به‌زودی خاموشی‌های اعمال شده برطرف گردد.
سخنگوي صنعت برق با اشاره به ضرورت كاهش مصرف برق و گاز تاكيد كرد: استفاده بيشتر از نور طبيعي و خاموش كردن لامپ‌هاي اضافي، تنظيم وسايل گرمايشي در دماي آسايش، پوشيدن لباس گرم در منزل و جلوگيري از هدررفت انرژي نسبت به كاهش مصرف انرژي در زمستان، راهكارهاي ساده و بدون هزينه براي عبور از اين شرايط است.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر