کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1398/11/26 09:16

پست 63 کیلوولت بیضا در استان فارس به بهره‌برداری رسید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به بهره‌برداری از پست فوق توزیع 63 کیلوولت شهرستان بیضا گفت: این اقدام گامی اساسی در مسیر توسعه منطقه در ابعاد مختلف کشاورزی و صنعتی با افق بلندمدت است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جلال زراعت‌پیشه" در مراسم بهره‌برداری از پست 63 کیلوولت شهرستان بیضا افزود: پست فوق توزیع شماره 2 بیضا و خطوط ورودی و خروجی آن با همکاری شرکت برق منطقه‌ای فارس و شرکت توزیع شیراز، با سرمایه‌ای بالغ بر 400 میلیارد ریال اجرا و آماده بهره‌برداری شده است.
وی با بیان اینکه بالغ بر 70 میلیارد ریال از مجموع اعتبار این پروژه توسط شرکت توزیع برق شیراز تامین شده است، گفت: هدف اصلی این پروژه پاسخگویی به نیاز روز افزون مردم منطقه به تامین انرژی برق در بخش‌های مختلف خصوصا کشاورزی و صنعت بوده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز با بیان اینکه اجرای پست فوق توزیع 63 کیلوولت بیضا، زیرساختی برای توسعه پایدار منطقه با افق بلندمدت ایجاد کرده است، گفت: با اجرای خروجی 20 کیلوولت این پست و با نصب چهار فیدرهوایی، 12 کیلومتر خط دو مداره و 25 کیلومتر خط تک مداره، امکان تامین برق متقاضیان فراهم شده است.
زراعت‌پیشه ضمن تاکید بر اینکه اکنون زمینه جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی برای تسریع در توسعه منطقه مستعد بیضا فراهم شده است، گفت: با اجرای این پروژه زمینه تامین برق حدود 500 چاه کشاورزی فراهم شده است.
او ادامه داد: برقی شدن چاه‌های کشاورزی ضمن فراهم کردن امکان کاهش هزینه تولید محصول زراعی، در حفظ محیط زیست و کاهش مخاطرات زیست محیطی و کاهش مصرف سوخت فسیلی تاثیر بسزایی خواهد داشت.
زراعت‌پیشه خاطرنشان کرد: امروز و با افتتاح پست فوق توزیع 63 کیلوولت بیضا، امکان پاسخگویی به نیاز توسعه‌ای در بخش‌های کشاورزی، باغداری، دامداری، صنایع تبدیلی و صنایع تکمیلی فراهم شده است.
او یکی از مزایای اجرای این پروژه را ایجاد بستر اشتغال برای 15 هزار نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم دانست و گفت: این مهم با استفاده از توان تخصصی نیروی انسانی و بهره‌گیری از ظرفیت پیمانکاران و همراهی نماینده مردم منطقه در مجلس، فرماندار شهرستان و شهردار و اعضای شورای شهر، محقق شده است. 
براساس این گزارش، مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات توسعه ای چهار دهه گذشته در حوزه صنعت برق، این صنعت را یکی از پیشران‌های توسعه کشور دانست. 
عبدالعزیز کریمی با قدردانی از اقدامات شرکت توزیع نیروی برق شیراز، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها را کاهش پیک بار تابستان دانست و خاطرنشان کرد: با اقدامات شرکت‌های توزیع نیروی برق شیراز و فارس، زمینه صرفه‌جویی در مصرف برق فراهم شد.
  • خبرنگار:سیدباقر احمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر