کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1398/11/26 09:43

تحلیل کیفیت منابع آب شهرهای خراسان رضوی با استفاده از محیط GIS

مدیر دفتر کنترل کیفیت آب شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: کیفیت منابع آب شهرهای خراسان رضوی با ترسیم نقشه‌ در محیط GIS تحلیل و بررسی می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جواد ادیبی‌نیا" منابع تامین آب شرب شهرهای استان را شامل بیش از 450 چاه، چشمه و قنات اعلام کرد افزود: با استفاده از این داده در صورت نیاز نسبت به ارتقای کیفی آب در شبکه توزیع شامل اختلاط منابع در مخازن، جابجایی چاه‌ها و ایجاد ایستگاه‌های تصفیه آب اقدام می‌شود. 
وی با بیان اینکه مطلوبیت آب شرب  شهرهای استان با انجام بیش از 400 مورد نمونه گیری در روز کنترل می‌شود، افزود: در 14 شهر استان آزمایشگاه‌های مجهز باکتریولوژیک، در 9 شهر آزمایشگاه‌های شیمیایی و در 3 شهر آزمایشگاه‌های فاضلاب راه‌اندازی شده است که نمونه‌ها را بر اساس استاندارد متد 2017 مورد آزمایش قرار می‌دهند.
مدیر دفتر کنترل کیفیت آب شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی افزود: سالانه بیش از 12 هزار مورد آزمایش میکروبی به روش MPN و HPC از شبکه، مخازن و منابع استان انجام می‌شود.
وی نظارت بر تاسیسات گندزدایی و تصفیه آب و فاضلاب را یادآور شد و افزود: بیش از 120 سایت کلرزنی در استان بر اساس چک لیست‌های تعیین ریسک راهبری می‌شوند.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر