کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1398/11/21 09:35
همزمان با دهه فجر انجام شد؛

بهره برداری از 29 طرح تامین و تقویت آب شرب روستایی گیلان

همزمان با ایام دهه فجر 29 طرح تامین و تقویت آب شرب روستایی گیلان به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها آب آشامیدنی سالم و بهداشتی 43 روستا با جمعیتی بیش از 40 هزار نفر در شهرستان‌های رشت، رودبار، رودسر، لاهیجان، لنگرود، صومعه سرا، آستانه اشرفیه، املش، آستارا، تالش و بندرانزلی به صورت مناسب و پایدار تامین شد.
"محب‌علی رنج‌ور" افزود: بیش از 440 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح‌ها هزینه و 1.05 درصد به شاخص بهره‌مندی روستاهای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی افزوده شد.
وی، حجم عملیاتی این تعداد طرح آبرسانی را شامل لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع به طول 292 کیلومتر، حفر 9 حلقه چاه، بهسازی 5 دهنه چشمه، احداث 20 واحد ایستگاه پمپاژ، 9 باب مخزن زمینی و هوایی و نصب 10 دستگاه کلرزن اعلام کرد.

افتتاح طرح آبرسانی به 11 روستای شهرستان رشت
طرح تامین آب شرب سالم و بهداشتی 11 روستای شهرستان رشت با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در این خصوص گفت: به منظور تامین آب آشامیدنی 10 هزار نفر از جمعیت این روستاها اعتباری بیش از 210 میلیارد ریال هزینه شد.
رنج‌ور، با اشاره به اجرای 150 کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع و احداث 2 باب مخزن زمینی و هوایی افزود: در همین راستا یک حلقه چاه، ایستگاه پمپاژ و دستگاه کلرزنی نیز راه‌اندازی شد.
وی، در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید و از سال 94 با تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی به حوزه آب شرب روستایی، شاهد شتاب در آبرسانی به روستاهای کشور بوده‌ایم، گفت: در سال قبل 370 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به بخش آب آشامیدنی روستایی گیلان اختصاص یافت که این رقم در سال 98 دو برابر شده است.
وی شاخص بهره‌مندی روستاهای گیلان از نعمت آب شرب را 77.3 درصد عنوان کرد و افزود: پیش‌بینی شده تا پایان برنامه ششم توسعه این شاخص به 84 درصد افزایش یابد.

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی طرح تامین آب شرب 11 روستای شهرستان املش
در مراسمی با حضور معاون امور عمرانی استاندار گیلان طرح تامین آب شرب 2 روستای شهرستان املش افتتاح و عملیات اجرایی آبرسانی به 9 روستا آغاز شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان، اعتبار هزینه شده برای اجرای طرح آبرسانی به روستاهای پیش بیجار و کرف محله را بیش از 25 میلیارد ریال اعلام کرد.
محب علی رنج‌ور گفت: با افتتاح این طرح 580 نفر از جمعیت این 2 روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.
وی افزود: در راستای این طرح آبرسانی یک حلقه چاه، یک دستگاه کلرزن و 15 هزار متر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان، همچنین در خصوص آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به 9 روستای شهرستان املش که در روستای شکرپس کلنگ‌زنی شد، گفت: بیش از 95 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده است.
وی افزود: در صورت تخصیص به موقع اعتبارات به تعدادی از این روستاها تا هفته دولت سال بعد آبرسانی می‌شود.

افتتاح پروژه تقویت آب شرب روستاهای توتکله علیا و سفلی شهرستان رودسر
در مراسمی با حضور معاون امور عمرانی استاندار گیلان، طرح تقویت کمیّت و کیفیت آب شرب روستاهای توتکله علیا و سفلی در شهرستان رودسر افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: بیش از 14 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح آبرسانی هزینه شد.
رنج‌ور، حجم عملیاتی این طرح را شامل اجرای 6 هزار متر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع، حفر و تجهیز یک حلقه چاه، احداث یک واحد ایستگاه پمپاژ و نصب یک دستگاه کلرزن اعلام کرد.
وی افزود: با بهره‌برداری از این طرح، آب آشامیدنی جمعیتی بالغ بر 325 نفر تقویت شد.

افتتاح یک طرح آبرسانی روستایی در شهرستان سیاهکل
به مناسبت ایام دهه فجر، طرح تقویت فشار آب شرب 4 روستای سیاهکل به بهره‌برداری رسید.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سیاهکل در این باره گفت: به منظور تقویت فشار آب آشامیدنی یک‌هزار و 200 خانوار روستاهای دهبنه، سیاهکل محله، لیش و کرف پشته اعتباری بیش از 4 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شد.
مقداد ابراهیمی، حجم عملیاتی این طرح را شامل اجرای 3 هزار و 500 متر لوله گذاری، ساخت اتاقک پمپاژ و یک مخزن زمینی 20 مترمکعبی اعلام کرد.

افتتاح طرح آبرسانی به 2 روستای شهرستان تالش
به مناسبت گرامیداشت ایام دهه فجر، طرح تامین پایدار آب شرب سالم و بهداشتی روستاهای طولارود و حاج شهبازمحله تالش با حضور فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسئولان این شهرستان افتتاح شد.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی تالش در آئین افتتاح این طرح گفت: به منظور تامین مناسب آب آشامیدنی این روستاها 2 حلقه چاه حفر، 2 باب ایستگاه پمپاژ احداث و 2 دستگاه کلرزن آب نصب و راه‌اندازی شد.
اسلام قنبری، اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح آبرسانی را بیش از 13 میلیارد و 900 میلیون ریال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اعلام کرد.
وی افزود: یک‌هزار و 340 نفر از جمعیت روستاهای طولارود و حاج شهبازمحله از این طرح بهره‌مند شدند.

افتتاح طرح آبرسانی به 2 روستای شهرستان آستانه اشرفیه
در هشتمین روز از دهه فجر، طرح آبرسانی به روستاهای تهام و کینچاه شهرستان آستانه اشرفیه به بهره‌برداری رسید.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی آستانه اشرفیه گفت: 13 میلیارد و 536 میلیون ریال اعتبار برای اجرای این طرح هزینه و آب شرب بیش از 400 نفر تامین شد.
حسین هاتف افزود: برای آبرسانی به این 2 روستا یک حلقه چاه حفر، 7 هزار متر لوله گذاری اجرا، 2 واحد ایستگاه پمپاژ احداث و 2 دستگاه کلرزن آب نصب و راه‌اندازی شد.

بهره‌برداری از طرح تقویت آب آشامیدنی 5 روستای شهرستان بندر انزلی
طرح ارتقای کمیّت و کیفیت آب آشامیدنی 5 روستای بندرانزلی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان به مناسبت گرامیداشت ایام دهه فجر افتتاح شد.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بندرانزلی گفت: به منظور تقویت آب شرب سالم و بهداشتی یک‌هزار و 600 خانوار روستاهای بشمن، سیاخالسر، شیلسر، گلشن و طالش محله کرکان بیش از 22 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
ساسان سعیدی، حجم عملیاتی این طرح تقویت آب آشامیدنی را شامل اصلاح و بازسازی 22 کیلومتر خطوط انتقال و توزیع، احداث 2 باب مخزن زمینی و 2 واحد ایستگاه پمپاژ عنوان کرد.
  • خبرنگار:فاطمه بهبودی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر