کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1398/11/01 14:55

خط انتقال آب شرب سد دوستی به سرخس دهه فجر امسال افتتاح می‌شود

رئیس اداره امور آب شهرستان سرخس از افتتاح فاز اول خط انتقال آب شرب سد دوستی به سرخس در دهه فجر امسال خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا عبادی‌نژاد" با اعلام این خبر گفت: خط انتقال آب سد دوستی به سرخس با مسافت 75 کیلومتر در دست اقدام است که از این مسافت با حفر دو حلقه چاه هم اکنون بیش از 40 کیلومترلوله کشی شده و فاز اول آن دهه فجرامسال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی از اختصاص 50 میلیون متر مکعب آب سد دوستی به کشاورزان خبر داد و گفت: رضایت مندی کشاورزان و شهروندان سرخس در تامین آب مورد نیازبخشی از عملکرد مثبت امور آب است و در این راستا تمام تلاش خود را خواهیم کرد.
عبادی نژاد با اشاره به اینکه در سال گذشته 60 حلقه چاه آب غیرمجاز در شهرستان سرخس پر شده است، گفت: در سال گذشته 60 حلقه چاه غیرمجاز مسدود و باعث شد 5 میلیون متر مکعب به صورت سالیانه در مصرف آب از دشت سرخس صرفه‌جویی شود و امسال نیز مصمم هستیم 60 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی شده را پر کنیم. در این راستا هم اکنون 19 حلقه چاه غیرمجاز با میزان صرفه‌جویی یک میلیون متر مکعب در مصرف آب شهرستان سرخس پر شده است.
وی با اشاره به رفع تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها گفت: در سال گذشته 120 هکتار از حریم و بستر رودخانه‌ها و در 6 ماه ابتدایی امسال 20 هکتار رفع تصرف شد.
  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر