کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/10/30 15:50
معاون اول رئیس جمهور:

اجرای طرح‌های صرفه‌جویی انرژی نقش موثری در اقتصاد ملی دارد/ یک میلیون کولر گازی با راندمان بالا جایگزین کولرهای فرسوده می‌شود

معاون اول رئیس جمهور، اجرای طرح‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی را در اقتصاد ملی تاثیرگذار دانست.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از پایگاه خبری معاون اول رئیس جمهور، "اسحاق جهانگیری" پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای اقتصاد با اشاره به پیشنهاد وزارت نیرو برای اجرای طرح جایگزینی کولرهای گازی فرسوده گفت: طرح‌هایی که در راستای افزایش راندمان و صرفه‌جویی در مصرف انرژی باشد طرح‌هایی مثبت و سازنده هستند، چراکه در مقطع فعلی که با محدودیت‌های منابع مالی مواجه هستیم، اجرای اینگونه طرح‌ها می‌تواند در اقتصاد ملی نقش موثر ایفا کنند، بنابراین باید برای صرفه‌جویی انرژی به‌ویژه گاز برنامه‌ریزی شود.
در این جلسه که وزرای نیرو، امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت،‌ نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز حضور داشتند، درخواست‌ها و پیشنهادهای برخی دستگاه‌های اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات باغی سال 1398 مطرح شد که پس از ارائه توضیحات لازم، به تصویب رسید.

یک میلیون کولر گازی با راندمان بالا جایگزین کولرهای فرسوده می‌شود
در ادامه این جلسه پیشنهادات وزارت نیرو مطرح شد که جایگزینی کولرهای گازی راندمان بالا با کولرهای گازی فرسوده از جمله این پیشنهادها بود که با آن موافقت شد و بر اساس این پیشنهاد یک میلیون کولر گازی راندمان بالا با کولرهای گازی فرسوده در شهرستان‌های دارای تعرفه برق مناطق گرمسیر جایگزین خواهد شد.
ضمانت پرداخت تعهدات قرارداد خرید تضمینی برق در نیروگاه‌های مقیاس کوچک در ساختگاه آمل و بابل از دیگر پیشنهادهای وزارت نیرو در این جلسه بود که پس از بحث و تبادل نظر و ارائه نظر کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد، با صدور مجوز ضمانت پرداخت تعهدات قرارداد خرید تضمینی برق نیروگاه‌های مذکور به مدت پنج سال موافقت شد.
وزارت نیرو همچنین پیشنهاد اصلاح جدول زمان‌بندی سال‌های دریافت و بازپرداخت تسهیلات مالی خارجی برای اجرای طرح سد و نیروگاه بسته اردل را در این جلسه مطرح کرد و پس از ارائه گزارش توجیه مالی و اقتصادی این طرح،‌ با این پیشنهاد نیز موافقت شد.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر