کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/10/30 15:58
با امضاي تفاهم‌نامه بين توانير و سازمان بسيج مهندسين صنعتي كشور؛

استفاده از مولدهاي مقياس كوچك مراكز نظامي و انتظامي در پيك تابستان عملیاتی شد

تفاهم‌نامه استفاده از مولدهاي مقياس كوچك نظامي و انتظامي در پيك تابستان طي مراسمي با حضور مديرعامل توانير و رييس سازمان بسيج مهندسين صنعتي كشور به امضا رسيد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدحسن متولي‌زاده" مديرعامل شركت توانير در اين نشست با اشاره به پيشتازي صنعت برق كشور در توسعه عدالت اجتماعي، پوشش صددرصدي برق‌رساني كشور در شرايطي كه دنيا برق‌رساني عمومي به 1.2 ميليارد نفر جمعيت بي‌برق را براي 30 سال آينده در برنامه دارد را نمونه‌اي از پيشگامي و موفقيت جمهوري اسلامي ايران ذكر كرد.
مديرعامل توانير افزود: ما همچنين با افتخار اعلام می‌کنیم در اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و ارتقاي بهره‌وري به‌عنوان يك وظيفه شرعي و سازماني، پيشتاز هستيم و در اين ارتباط طي تابستان گذشته با پرداخت 350 ميليارد تومان پاداش همكاري به 120 هزار مشترك صنعتي و كشاورزي همكار با برنامه‌هاي مديريت بار و مصرف انرژي، ضمن اينكه يك مورد خاموشي اتفاق نيفتاد،20 برابر منافع اقتصادي براي كشور حاصل شد و از خريد 7 هزار ميليارد تومان برق بي‌نياز شديم.
وي با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري بر لزوم اصلاح و بهينه‌سازي مصرف، بهينه‌سازي و مديريت بار و مصرف انرژي را از الزامات صنعت برق كشور عنوان کرد و همكاري سازمان بسيج مهندسين كشور در اين عرصه را حايز اهميت دانست.
متولي‌زاده تصويب طرح تعويض 2 ميليون كولر فرسوده و پرمصرف با كولرهاي كم مصرف در شوراي اقتصاد را خاطرنشان كرد و لزوم آمادگي صنعت برق براي استفاده از ظرفيت‌هاي سرشار سازمان بسيج كشور در پروژه‌هاي بهينه‌سازي مصرف را مورد تاكيد قرار داد.
مديرعامل توانير با اشاره به آغاز طرح برقي كردن وسايل حمل و نقل عمومي و 10 ميليون موتورسيكلت در حال كار، اجراي اين طرح را با كاهش هزينه سوخت سالانه هر موتورسيكلت از 6 ميليون تومان به 600 هزار تومان همراه دانست.
در ادامه اين نشست كه با بررسي چگونگي مشاركت سازمان بسيج مهندسين صنعتي با برنامه‌هاي مديريت بار و مصرف انرژي همراه بود، علي‌اصغر شهبازي رييس سازمان بسيج مهندسين صنعتي كشور با قدرداني از رويكرد وزارت نيرو و صنعت برق در استفاده از ظرفيت‌هاي سرشار بسيجيان كشور، اين سازمان را مطابق فرمايشات مقام معظم رهبري، نهادي مردمي براي كمك به دستگاه‌هاي حاكميتي و استفاده از سرمايه‌هاي اجتماعي در جهت حل چالش‌ها عنوان كرد.
وي تصويب طرح جهاد روشنايي از سوي مجلس شوراي اسلامي در خصوص به مدار آوردن 100 هزار نيروگاه خورشيدي طي سال‌هاي 99 تا 1400 را از جمله برنامه‌ها ذكر كرد كه سرمايه‌هاي اجتماعي را به‌ويژه براي كاهش پيك مصرف به‌كار مي‌گيرد.
شهبازي گفت: ما امتداد مردمي صنعت برق هستيم تا سرمايه‌هاي اجتماعي را با تشخيص و فرماندهي شما به ميدان بياوريم و با توجه به ظرفيت‌هاي اقشار 22‌گانه بسيج، هم افزايي لازم را در اين عرصه ايجاد كنيم.
در ابتداي اين مراسم "داود طارمي" فرمانده مركز مقاومت بسيج وزارت نيرو، با اشاره به سومين سال ورود بسيج در عرصه كاركردهاي تخصصي صنعت برق، به بيان گزارشي از دستاوردهاي بسيج در اين حوزه پرداخت و سرعت عمل در تنظيم تفاهم‌نامه استفاده از مولدهاي مقياس كوچك مراكز نظامي و انتظامي كشور و روند پيگيري آن از سوي توانير و سازمان بسيج مهندسين صنعتي كشور را حائز اهمیت دانست.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر