کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1398/11/01 08:22

5800 ليتر برثانيه به توان توليد آب شهرهاي خراسان رضوي افزوده شد

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي از افزايش توان توليد آب در شهرهاي این استان به ميزان 5 هزار و 870 ليتر برثانيه خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سيدابراهيم علوي" با اشاره به اینکه اين ميزان طي 10 سال گذشته با اقدامات مهندسي در دسترس قرار گرفته است، افزود: از اين ميزان چهار هزار و 783 ليتر صرف جبران کاهش آبدهي چاه‌ها به‌دليل ادامه پديده خشکسالي شده و تنها هزار و 87 ليتر بر ثانیه تامين آب استان را افزايش داده است.
وي يادآور شد: تداوم پديده خشکسالي و برداشت‌هاي بي‌رويه از منابع زيرزميني 32 شهراستان را در تابستان و پيک مصرف 98 در معرض تنش آبي قرار داد که با اقدامات و تلاش  شبانه‌روزي همکاران، هيچ‌يک از شهرها با کمبود و نوبت‌بندي آب مواجه نشد.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي، یک‌هزار و 643 کيلومتر خطوط انتقال و 59 ايستگاه پمپاژ آب در اين استان را نشانه فاصله زياد منابع تامين آب از شهرها و در نتيجه افزايش قيمت تمام شده توليد آب دانست و افزود: توليد آب در برخي از شهرها از جمله گناباد با 120 کيلومتر خط انتقال هزينه بالايي دارد، در حالي‌که مبلغ دريافتي از مشترکان به مراتب کمتر از اين رقم است.
علوي همچنين با اشاره به وضعيت پروژه‌هاي تامين آب شهرهاي استان، خواستار تخصيص 100 درصدي اعتبارات مصوب استاني بخش آب و طرح‌هاي ملي - استاني شد.
مديرعامل آبفاي استان خراسان رضوي سياست‌هاي راهبردي اين شرکت در حوزه فاضلاب را خاطرنشان کرد و افزود: 30 درصد جمعيت استان از خدمات جمع‌آوري و دفع بهداشتي فاضلاب در هفت شهر استان برخوردارند.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر