کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1398/10/29 14:23

7 طرح حوزه فاضلاب با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرهای خراسان رضوی اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از تهیه هفت طرح در حوزه فاضلاب شهرهای استان برای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدابراهیم علوی" افزود: این طرح‌ها که شامل تکمیل شبکه و احداث یا افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب است در شهرهای تربت حیدریه، نیشابور، سبزوار، خواف، تایباد، گلبهار و تربت جام اجرا خواهند شد.
وی اظهار داشت: در همین رابطه یک‌هزار و 549 کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا و هفت تصفیه‌خانه فاضلاب در مجموع به ظرفیت 189 هزار و 600 متر مکعب شبانه احداث می‌شود.
وی میزان سرمایه‌گذاری این تعداد طرح را 21 هزار و 870 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تعدادی از این طرح‌ها در مرحله مذاکره با سرمایه‌گذار و درج فراخوان در روزنامه، یک مورد در مرحله پیشبرد قرار دارد و اجرای یک مورد هم قطعی شده است.
وی با اشاره به هزینه سنگین اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فاضلاب، راهکار وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفای کشور با استناد به ماده 37 قانون برنامه ششم توسعه، برای شکوفایی صنعت فاضلاب را استفاده از توان و ظرفیت بخش غیر دولتی دانست.
به گفته علوی 30 درصد مشترکان آب شهری در استان به‌جز مشهد تحت پوشش شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارند که با اجرای طرح‌های جدید، این رقم افزایش قابل توجهی خواهد یافت.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر