کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1398/10/29 07:40
مدیرعامل آبفار خراسان جنوبی در پاسخ به پیگیری پاون خبر داد:

تکمیل پروژه آبرسانی باغستان علیا در شهرستان فردوس تا پایان سال جاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: اجرای پروژه آبرسانی باغستان علیا در شهرستان فردوس با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

"مهدی صفوی‌نژاد" در پاسخ به پیگیری پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) درخصوص اجرای پروژه‌های تامین آب شرب روستایی باغستان علیا، با اشاره به تاریخچه آبرسانی به این روستا افزود: تاسیسات آبرسانی به روستای باغستان علیا و روستای رحمت‌آباد در سال 1353 جهت بهره‌مندی جمعیتی بالغ‌بر 195 خانوار احداث شده است که با توجه به افزایش جمعیت در این روستا به 987 خانوار، افت شدید آبدهی چاه‌ها و اتمام عمر مفید شبکه و نارسایی‌های کمی و کیفی، عملیات بهسازی منابع تامین آب، نوسازی خطوط انتقال، شبکه توزیع و اصلاح انشعاب‌ها از سال 1393 در دستور کار این شرکت قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به مبلغ 62 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در این پروژه اشاره کرد و گفت: اجرای 57 هزار و 992 متر شبکه توزیع آب بهداشتی،  نصب 607 مورد انشعاب و اصلاح دو هزار و 648 متر لوله‌گذاری اختصاصی انشعاب‌های مسکونی، از عملیات اجرایی این پروژه است.
صفوی‌نژاد افزود: احداث مخزن ذخیره با حجم 500 مترمکعب، 360 متر حصارکشی و حفر و تجهیز دو حلقه چاه عمیق از دیگر اقدامات اجرایی این پروژه است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی اظهار داشت: اجرای 10 کیلومتر شبکه آب شرب (شبکه دوگانه) به همراه 9 سکوی برداشت (3 سکوی دائمی و 6 سکوی موقت) نیز در این پروژه اجرا شده است.
وی تصریح کرد: نصب 70 مورد انشعاب، احداث یک باب سکوی برداشت آب شرب دائم و 6 باب موقت، اجرای دیوارهای حصار به طول 25 متر، لوله گذاری به طول 400 متر، تکمیل پنج مورد حوضچه شیرآلات و حفاری و تجهیز یک حلقه چاه رزرو، از مجموعه عملیاتی است که ظرف سه ماهه اخیر انجام شده است.
صفوی‌نژاد خاطرنشان کرد: 4 هزار و 350 متر شبکه توزیع، هزار و 200 متر لوله‌گذاری اختصاصی برای انشعاب‌های مسکونی و نصب بالغ‌بر 50 مورد انشعاب نیز از عملیات اجرایی باقیمانده در این پروژه است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی افزود: با تامین اعتبارات لازم، تکمیل این پروژه تا پایان سال جاری در برنامه این شرکت قرار دارد.
  • خبرنگار:عطا قربانی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر