کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1398/10/25 16:33

تکمیل شبکه فاضلاب مناطق 21 و 22 تهران تا پایان سال آینده

مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران از تکمیل شبکه فرعی و نیمه اصلی قسمت شرقی مناطق 21 و22 تا پایان سال آینده خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمد احمدنیان" ضمن اشاره به اجرای بیش از 100 کیلومتر شبکه در مناطق 21 و 22 تهران، گفت: در حال حاضر 40 درصد شبکه فاضلاب این مناطق در قسمت شرقی اجرا شده است و در صورت اجرای خطوط اصلی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فیروزبهرام، تا دو سال آینده نصب انشعاب‌های فاضلاب در محله‌های شهرک گلستان و خرگوش‌دره در منطقه 22 و محله تهرانسر، شهرک آزادی و بلوار خزر در منطقه 21 امکان‌پذیر می‌شود.
او افزود: شبکه فاضلاب محدوده شرقی این مناطق به تصفیه‌خانه فاضلاب غرب و محدوده غربی به تصفیه‌خانه فاضلاب شمال غرب منتهی می‌شود.
احمدنیان با بیان اینکه شبکه فاضلاب طراحی شده در مناطق 21 و 22 شهرداری در حدود 500 کیلومتر است، گفت: در حال حاضر اولویت اجرایی شرکت فاضلاب تهران در قسمت شرقی این مناطق است و بر همین اساس علاوه بر اجرای 100 کیلومتر شبکه باقی‌مانده از قراردادهای موجود، ابلاغ قرارداد اجرای 12 کیلومتر شبکه و دو کیلومتر خط اصلی را در منطقه 22 و برگزاری یک مناقصه برای 28 کیلومتر شبکه در محدوده صنعتی و بخش مسکونی منطقه 21 در دستور کار داریم.
به گفته احمدنیان در این مناطق انشعاب‌های غیرمجاز منازل نیز شناسایی شده و افراد خاطی به مراجع قانونی معرفی شده‌اند.
مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران همچنین به معضل تخلیه فاضلاب سپتیک‌های شهرک‌ها اشاره کرد و گفت: تخلیه فاضلاب به منهول‌های شرکت فاضلاب توسط تانکرهای سیار در نیمه‌های شب، ضمن اینکه منجر به پس‌زدگی فاضلاب در پایین‌دست می‌شود، به شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب منطقه که در آینده به بهره‌برداری می‌رسد نیز آسیب می‌رساند.
او در پایان افزود: با همکاری دستگاه نظارت و پیمانکار، درصدد شناسایی این افراد و معرفی به نیروی انتظامی و مراجع قضایی هستیم.
  • خبرنگار:رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر