کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1398/10/22 11:24
به‌منظور کاهش اثرات ریزگردها بر خطوط برق؛

30 خودرو مقره‌شوی اضطراری به ناوگان برق خوزستان افزوده شد

معاون مالی و امور پشتیبانی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از خرید 30 دستگاه خودرو مجهز به مقره‌شو با بیش از 191 میلیارد ریال اعتبار برای شستشوی خطوط انتقال برق در شرایط اضطراری خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی باسطی‌نیا" گفت: این خودروهای مقره‌شو از قابلیت شستشوی خطوط برق در مناطق سخت‌گذر و یا مناطقی که خطر فرو رفتگی تجهیزات سنگین در آنجا وجود دارد، برخوردار هستند.
وی افزود: تاکنون 15 دستگاه خودرو مجهز به مقره‌شو به امور حمل و نقل این شرکت تحویل داده شده و 15 دستگاه دیگر که در حال نصب تجهیزات هستند تا بهمن ماه سال جاری به ناوگان برق منطقه‌ای خوزستان اضافه می‌شوند.
معاون مالی و امور پشتیبانی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تاکید کرد: علاوه بر خریداری این خودروها، از سال 95 تاکنون 13 دستگاه کامیون مقره‌شو و دو دستگاه بالابر مقره‌شوی 33 متری نیز خریداری شده است.
باسطی‌نیا با بیان اینکه هزینه خرید این خودروها و نصب تجهیزات روی آن‌ها بیش از 68 میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: در مجموع هزینه خرید دستگاه‌های مقره‌شو 191 میلیارد و 500 میلیون ریال بر اساس قیمت‌ها و توافق‌های سال 95 و 96 بوده است.
وی اضافه کرد: بعد از خاموشی‌های گسترده سال 95 به‌دلیل ریزگردها، خرید ماشین آلات مقره‌شو در دستور کار این شرکت قرار گرفته و در حال حاضر با دستگاه‌های خریداری شده که قابلیت شستشوی خطوط گرم و سرد را دارند، خطر خاموشی بر اثر آلودگی‌ها به حداقل ممکن رسیده است.
  • خبرنگار:حسن دهقاني
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر