کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1398/10/22 15:59

نصب ترانس‌های 400 کیلو ولت؛ گامی دیگر در توسعه شبکه برق خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه پنج ترانس 400 کیلو ولت وارد استان شده، گفت: این ترانس ها بزرگترین ترانس های قدرت در سطح کشور هستند و در حال حاضر در پست های پیروزان و هاشمی در اهواز در حال نصب و آماده سازی هستند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمود دشت بزرگ در این باره اظهار داشت: این ترانس ها از نوع 315 مگاولت آمپر با ولتاژ 400 کیلوولت هستند و باعث تکمیل و توسعه رینگ 400 کیلوولت استان و افزایش انعطاف پذیری و قابلیت مانور در شبکه می‌شوند.
وی با بیان اینکه آخرین ترانس خریداری شده نیز در حال تست و بارگیری به سمت خوزستان است، تصریح کرد: در حال حاضر دو ترانس در پست‌های 400 کیلوولت شهید هاشمی و پیروزان اهواز در حال نصب هستند و قبل از تابستان 99 وارد مدار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: عملیات نصب سایر ترانس‌ها از جمله در پست 400 کیلوولت ارجان بهبهان نیز به تواتر با توجه به حجم بالای کار برای ورود آنها به شبکه در حال انجام است و قبل از تابستان 1400 وارد مدار می‌شوند.
دشت بزرگ ادامه داد: این ترانس ها که در چند مرحله وارد خوزستان شده اند برای اولین بار در کشور ساخته شده‌اند و به دلیل حجم و بزرگی که داشتند از زمان بارگیری از شرکت ایران ترانسفو زنجان تا رسیدن به خوزستان 4 ماه زمان برده است.
وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری خرید این شش ترانس هزار و 300 میلیارد ریال بوده است، تاکید کرد: این ترانس ها علاوه بر اینکه موجب افزایش پایداری شبکه فوق توزیع اهواز می‌شوند کمک می کنند تا در مواقع لازم که تولید و انتقال برق در شبکه داخلی استان دچار مشکل شده از شبکه سراسری برق مورد نیاز تامین شود و به راحتی انتقال بار صورت بگیرد.

  • خبرنگار:حسن دهقاني
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر