کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1398/08/14 14:25
وزیر نیرو در چهارمین هفته پویش "#هرهفته_‌الف_ب_ایران"؛

افزایش 3000 مگاوات ظرفیت تولید برق کشور تا پایان امسال/ صلح و آرامش پایدار منطقه در گرو انتقال دانش ایران به کشورهای همسایه

وزیر نیرو از افزایش سه هزار مگاوات ظرفیت تولید برق کشور در شش ماهه دوم سال جاری خبر داد و گفت: امروز با افتخار به دنیا گزارش می‌دهیم در هر ۴۰ روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب، هر ماه یک تصفیه‌خانه آب افتتاح و هر روز شش روستای کشور به شبکه سالم و بهداشتی متصل می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان که در چهارمین هفته پویش #هرهفته_‌الف_ب_ایران به همراه رئیس مجلس شورای اسلامی به استان آذربایجان‌غربی سفر کرده است، به خبرنگاران گفت: صنعت آب و برق و به‌ویژه برق، زیرساخت زیرساخت‌ها هستند، به عبارتی می‌توان گفت در هر توسعه‌ای، تامین انرژی گام نخست محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت برقراری ارتباط فعال با کشورهای همسایه، گفت: امیدواریم کشورهای همسایه بتوانند از دانش و تجربیاتی که در کشور ما فراهم است استفاده کنند و هر اندازه این انتقال دانش موجب تسری خود اتکایی ایران به کشورهای همسایه شود، به همان میزان تاثیر مستقیم آن را در صلح و آرامش پایدار منطقه خواهیم دید.
اردکانیان خاطرنشان کرد: نیازها یکی از ریشه‌های نا امنی در منطقه محسوب شده که حضور بیگانگان و بروز مسائل دیگر را به دنبال دارد.
وی با اشاره به سنکرون شدن اخیر برق ایران و عراق گفت: ما نسبت به کشورهای همسایه تعهداتی داریم که بر اساس آن سعی می‌کنیم در مواقعی که خودمان نیاز ضروری نداریم، بتوانیم انرژی مازاد را صادر و صنعت برق را از مواهب این صادرات بهره‌مند کنیم.

  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:Public Anonymous User