کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1398/08/12 11:15
تازه‌های نمایشگاه نوزدهم صنعت برق؛ (7)

دستیابی به فناوری تصفیه شیمیایی روغن‌های توربین به روش کاتالیستی

مدیر یک شرکت دانش بنیان، از دستیابی به فناوری تصفیه شیمیایی روغن‌های توربین به روش کاتالیستی برای نخستین بار در کشور خبر داد.

مجید قدریان مدیر اجرایی و عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان نیرو نماد خراسان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) گفت: برای نخستین بار موفق به دستیابی فناوری تصفیه شیمیایی روغن‌های توربین به روش کاتالیستی شده‌ایم که تا کنون در نیروگاه‌های دماوند، رودشور و اصفهان به صورت موفقیت آمیز اجرا شده است.
وی با بیان اینکه روغن‌های فرسایش شده علاوه بر غیر استفاده بودن، روی تجهیزات داخلی ترانسفورماتورها تاثیر منفی داشته و ایجاد آلودگی می‌کنند، افزود: با استفاده از روش تصفیه کاتالیستی، علاوه بر حذف آلودگی از روغن استفاده شده، تجهیزات نیز کاملاً عاری از آلودگی خواهند شد.
قدریان ادامه داد: هزینه تصفیه شیمیایی روغن‌های ترانسفورماتور معادل دو سوم بهای نمونه‌های خارجی بوده و از دو سال گارانتی شرکت داخلی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش برخوردار است.
وی خاطر نشان کرد: این تولید ملی علاوه بر کاهش چشمگیر هزینه‌ها برای کارفرما، در جلوگیری از آلودگی محیط زیست نیز بسیار موثر است.
مدیر اجرایی شرکت نیرو نماد خراسان همچنین از ساخت دستگاه بازیابی روغن‌های ترانسفورماتور به روش کاتالیستی خبر داد و گفت: با استفاده از این فناوری ۹۵ درصد روغن‌های مستهلک ترانسفورماتور قابل بازیابی است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: کاتالیست‌های استفاده شده در این دستگاه، پس از اشباع شدن قابلیت بازیابی داشته و تا ۵۰۰ مرتبه قابل استفاده مجدد بوده و عاری از هرگونه آلودگی محیط زیستی خواهد شد.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:Public Anonymous User