کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
فرهنگی
1398/07/15 15:26

مرکز عملیاتی اکیپ غواصی منطقه مرکزی جنوب وزارت نیرو رونمایی شد

از مرکز عملیاتی اکیپ غواصی منطقه مرکزی جنوب وزارت نیرو طی آیینی رونمایی شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، در سال گذشته از سوی وزیر نیرو دستورالعمل تشکیل اکیپ‌های غواصی در شرکت‌های تابع وزارت نیرو ابلاغ و تاکنون اکیپ‌های غواصی منطقه مرکزی شمال غرب در زنجان و منطقه مرکزی جنوب کشور در اصفهان تشکیل شده است.
جلال جهانبخشی معاون دفتر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرو از برنامه‌ریزی برای تشکیل چهار تا پنج اکیپ غواصی دیگر در کشور تا پایان امسال خبر داد و گفت: دفتر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرو درصدد است تا پایان سال در چهار یا پنج منطقه دیگر در کشور اکیپ‌های غواصی راه‌اندازی کند.
وی با اشاره به قانون جدید مدیریت بحران کشور و الزام تمامی شرکت‌های تابع وزارت نیرو به تشکیل اکیپ‌های غواصی، افزود: در قانون جدید مدیریت بحران، وزارت نیرو مسئول مستقیم مهار سیلاب‌ها در کشور است، بر همین اساس تشکیل اکیپ‌های تخصصی غواصی برای مهار حوادث غیر مترقبه در وزارت نیرو الزامی است.
جهانبخشی ادامه داد: تشکیل اکیپ‌های غواصی تخصصی برای مهار حوادثی که در زیر آب رخ می‌دهد، بسیار اهمیت دارد، زیرا غواصان علاوه بر مهارت لازم در غواصی باید آشنایی کامل بر تجهیزات و تاسیسات صنعت آب نیز داشته باشند.  
معاون دفتر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرو افزود: در قانون جدید مدیریت بحران کشور علاوه بر مهار سیلاب‌ها، مهار تبعات خشکسالی نیز از وظایف مسئولان امر در وزارت نیرو محسوب شده، علاوه بر اینکه تامین آب و برق مردم در هر شرایطی بر عهده وزارت نیروست.
در ادامه این مراسم، هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: شرکت آبفای اصفهان در سال‌های اخیر با وقوع چندین حوادث سنگین در بخش آب و فاضلاب روبرو و بر این اساس اکیپ غواصی در این شرکت تشکیل شد.
وی افزود: اکیپ غواصی آبفای اصفهان علاوه بر آموزش غواصی در حال گذراندن دوره‌های تخصصی در صنعت آبفاست.
امینی با اشاره به راه‌اندازی مرکز بحران با تجهیزات مدیریت بحران در اصفهان گفت: در حال حاضر در صدد تشکیل مرکز مدیرت بحران در اصفهان هستیم، این درحالی‌است که ماشین بحران آبفای اصفهان مجهز به تمامی امکانات برای مهار بحران در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.
در ادامه، مالک حسین زاده، دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو نیز گفت: به‌دنبال ابلاغ وزیر نیرو مبنی بر تشکیل اکیپ‌های غواصی در شرکت‌های تابع وزارت نیرو، تفاهم‌نامه‌ای میان این وزارتخانه و فدراسیون ورزش غواصی برای آموزش غواصی منعقد شده است.
حسین زاده خاطرنشان کرد: علاوه بر آموزش غواصی به افراد واجد شرایط، آموزش دفاع شخصی برای نگهبانان منابع و مخازن آب در وزارت نیرو در دستور کار قرار دارد.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:Public Anonymous User