کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1398/07/06 10:17
وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر ایران تا پایان شهریورماه؛

ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور به 841 مگاوات رسید/ تولید برق تجدیدپذیر ایران از مرز 4 میلیارد کیلووات ساعت گذشت

تاکنون از منابع تجديدپذير حدود چهار ميليارد و 171 ميليون کيلووات ساعت، انرژي توليد شده که اين ميزان توليد برق توانسته از انتشار حدود دو ميليون و 871 هزار تن گاز گلخانه‌ای در کشور بکاهد.

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو(پاون)، اين ميزان توليد انرژي‌هاي نو باعث شده بیش از یک میلیارد و 185 میلیون مترمکعب از مصرف سوخت‌هاي فسيلي در ایران که جزو عوامل اصلي آلايندگي هوا در کشور است، کاسته و بیش از 918 میلیون لیتر در مصرف آب نیز صرفه‌جویی شود.
عملکرد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کاهش 459 میلیون کیلووات ساعت کاهش تلفات در شبکه برق را به همراه داشته و موجب عدم انتشار 18 هزار تن آلاینده‌های محلی شده است.
هم‌اکنون 384 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو به 841 مگاوات رسیده است. همچنین تاکنون 115 نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در کشور نصب شده و 37 نیروگاه مگاواتی دیگر نیز در حال احداث است.
بر اساس این گزارش، تاکنون سه هزار و 403 نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک در کشور نصب شده و دو هزار و 500 نیروگاه دیگر نیز در حال نصب است. همچنین حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش به بیش از 124 هزار میلیارد ریال رسیده است.
بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که 41 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع خورشیدی، 36 درصد از نوع بادی، 10 درصد از نوع برق‌آبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارتی و توربین‌های انبساطی و یک درصد نیز از نوع زیست توده است.
 
  • خبرنگار:رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:Public Anonymous User