کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1398/07/02 13:53
با تکیه بر دانش متخصصان داخلی در حال انجام است؛

طراحی و توسعه مرکز پایش و ارائه خدمات به ناوگان نیروگاهی کشور

پروژه مشارکتی "طراحی، توسعه و پیاده‌سازی سامانه مدیریت بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی" با هدف بهینه‌سازی آنها در دستور کار بوده و به زودی افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محسن طرزطلب" مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در حاشیه بازدید از محل مرکز پایش و ارایه خدمات به ناوگان واحدهای نیروگاهی کشور در پژوهشگاه نیرو، تعامل بیشتر ذینفعان پروژه را خواستار و بر انجام مساعدت‌های لازم جهت پیشرفت و راه‌اندازی این مرکز از سوی شرکت تولید نیروی برق حرارتی تاکید کرد.
فراهانی رئیس مرکز توسعه فناوری بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات پژوهشگاه نیرو نیز به روند اجرا و احداث این مرکز اشاره کرد و گفت: راه اندازی این مرکز گام بزرگی در راستای تعالی بهره برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی در بخش تولید صنعت برق محسوب می‌شود.
وی افزود: افزایش بهره‌وری از دارایی‌های بخش تولید صنعت برق در گرو توسعه فناوری‌های بومی شده و ارایه خدمات به واحدهای نیروگاهی است که با فعال‌سازی مرکز پایش، زیر‌ساخت‌های لازم برای تحقق اهداف پیش‌گفته فراهم می‌شود.
طراحی و توسعه مرکز مذکور با تکیه بر دانش متخصصان و محققان داخلی و به منظور کاهش و قطع وابستگی ناوگان نیروگاهی کشور به خارج از کشور صورت گرفته است.
مرکز پایش ناوگان واحدهای نیروگاهی کشور در پژوهشگاه نیرو مستقر بوده و به‌زودی با حضور مدیران ارشد صنعت برق افتتاح خواهد شد.
  • خبرنگار:خدیجه محمدی
  • منتشر کننده:Public Anonymous User