کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1398/06/12 16:57

افزایش سهم مشارکت دولت در اجرای طرح ساماندهی آب‌های سطحی جنوب تهران

مجری طرح ساماندهی آب‌های سطحی جنوب تهران، از افزایش اعتبار سهم مشارکت دولت در اجرای این طرح از 30 درصد به 50 درصد خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "علیرضا قاسمی" با بیان این مطلب اظهار کرد: اجرای این طرح در لایحه بودجه سالیانه از طریق مشارکت 70 درصدی بخش غیردولتی پیش‌بینی شده است که با توجه به برآورد هزینه‌های سرمایه­‌گذاری اولیه، بهره‌برداری سالیانه و نتایج تحلیل مالی سرمایه­گذاری در شرایط سناریوهای مختلف ایجاب می‌کرد جهت امکان جذب سرمایه بخش خصوصی، سهم مشارکت بخش دولتی از 30 درصد فعلی به حداقل 50 درصد افزایش یابد.
وی با اشاره به ارائه برنامه‌ها و اقدامات لازم در چندین جلسه کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها و همچنین ارائه مدل اقتصادی اجرای طرح و پیگیری‌های صورت گرفته، افزود: در نهایت مطابق مصوبه هیئت وزیران افزایش سهم مشارکت دولت در سرمایه‌گذاری اجرای طرح از 30 درصد به 50 درصد مورد تصویب قرار گرفت‌.
قاسمی ادامه داد: تشکیل کارگروهی با مسئولیت وزارت کشور و عضویت وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های حفاظت محیط زیست، برنامه و بودجه کشور و ملی استاندارد ایران به منظور انجام اقداماتی در جنوب شهر تهران از جمله پایش مستمر و جلوگیری از کشت و عرضه محصولات آبیاری شده با آب‌های آلوده و همچنین پرداخت هزینه کاشت به کشاورزان دارای حقابه تا زمان اتمام اجرای تصفیه‌خانه‌های طرح از دیگر بندهای مصوبه مذکور است.
طرح ساماندهی آب‌های سطحی آلوده جنوب تهران به‌عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های حفاظت از محیط زیست، تاثیر بسزایی در ارتقای شرایط زیست محیطی منطقه، بهبود شرایط کشاورزی جنوب تهران و سلامت و بهداشت جامعه مصرف کننده محصولات تولیدی خواهد داشت و هزینه اجرای آن با احتساب تعدیل سالیانه در طول مدت زمان چهار ساله اجرا بالغ‌بر 25 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.
این طرح در فهرست طرح‌های با اولویت خاص استان و همچنین در زمره طرح‌های مصوب سفر ریاست جمهوری به جنوب تهران قرار داشته و شروع عملیات اجرایی آن در اولویت برنامه‌های کاری شرکت آب منطقه‌ای تهران است.
  • خبرنگار:سپیده الهامی‌منش
  • منتشر کننده:Public Anonymous User