کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/03/20 07:57
طرزطلب به پاون خبر داد:

350 مگاوات تا پایان هفته به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می‌شود/ بهره‌برداری از واحد اول گاز نیروگاه دالاهو در کرمانشاه

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: تا پایان این هفته سه واحد جدید به ظرفیت 350 مگاوات در کرمانشاه به شبکه سراسری متصل خواهد شد.

"محسن طرزطلب" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، با اشاره به سفر این هفته خود به کرمانشاه و بررسی روند افزایش تولید نیروی برق در استان، گفت: طی چند روز آینده واحد اول بخش گاز نیروگاه دالاهو اسلام آباد به ظرفیت 310 مگاوات وارد مدار خواهد شد. همچنین واحد دوم گاز این نیروگاه بهمن‌ماه امسال و بخش بخار آن نیز اردیبهشت‌ماه سال آینده به بهره‌‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به پیشرفت 84 درصدی نیروگاه دالاهو، گفت: این نیروگاه از نوع کلاس اف با راندمان 57 درصد در شرایط استاندار در حال ساخت است که پس از بهره‌برداری کامل ظرفیت آن به 900 مگاوات خواهد رسید.
طرزطلب افزود: همچنین در این هفته با تکمیل طرح خنک‌سازی هوای ورودی نیروگاه گازی اسلام آباد، حدود 10 مگاوات به ظرفیت اسمی این نیروگاه 100 مگاواتی اضافه خواهد شد.
وی ادامه داد: ظرف چند روز آینده طرح خنک‌کاری هوای ورودی دو واحد از نیروگاه زاگرس نیز به ظرفیت 30 مگاوات به بهره‌برداری خواهد رسید که با افتتاح سه طرح یاد شده جمعا 350 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه می‌شود.


  • خبرنگار:رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:Public Anonymous User