کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/03/20 08:03

طرح‌های تشویقی در انتظار مشترکان برق خانگی استان اردبیل

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام پیک مصرف تابستان، گفت: در صورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در میزان برق مصرفی، ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسن محمدی" با بیان اینکه به‌منظور افزایش انگیزه برای اصلاح مدل مصرف مشترکان پرمصرف به‌ویژه در زمان اوج مصرف برق مقرر شده از ابتدای خردادماه برای مشترکان پرمصرف خانگی ۱۶ درصد رقم قبض افزوده شود، افزود: این طرح در استان شامل مشترکانی می‌شود که در ماه‌های خرداد تا پایان شهریور بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت و در ایام عادی بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت مصرف ماهیانه دارند و این میزان برای مناطق گرمسیر (پارس‌آباد، بیله‌سوار، اصلاندوز و جعفر آباد) در ایام گرم ۴۰۰ کیلووات ساعت در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در این بین تعرفه جدید برق تنها به شش درصد از مشترکان استان که بیش از الگوی مورد نظر برق مصرف می‌کنند، هزینه بیشتری تحمیل خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل به ارائه چند توصیه برای مدیریت مصرف برق به‌ویژه در ساعات اوج مصرف تابستان اشاره کرد و گفت: با بکارگیری روش‌های بسیار ساده می‌توان بدون کاهش سطح رفاه خانوار تا ۳۰ درصد در مصرف برق به‌ویژه ساعات اوج مصرف صرفه‌جویی و از تشویق و کاهش مبلغ قابل ملاحظه صورتحساب بهره‌مند شد.
محمدی خواستار استفاده از نور طبیعی در طول روز و خاموش کردن لامپ‌های اضافی شد و افزود: تنظیم درجه کولرهای گازی روی دمای ۲۴ درجه(دمای آسایش)، نصب سایه‌بان و جابه‌جایی زمان استفاده از وسایل پرمصرف برقی(نظیر اتو، لباسشویی، ظرفشویی، جاروبرقی و...) به ساعات غیر اوج مصرف از جمله مواردی است که در کاهش مصرف مشترکان به‌ویژه در ساعات اوج مصرف بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
  • خبرنگار:رویا اللهقلی پور
  • منتشر کننده:Public Anonymous User