کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/03/05 10:31

پیک مصرف برق کشور به مرز 46 هزار مگاوات رسید

هم‌زمان با افزایش دما در نقاط مختلف کشور و استفاده هرچه بیشتر از سیستم‌های سرمایشی، پیک مصرف برق نیز روند صعودی به خود گرفته و به مرز 46 هزار مگاوات رسیده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اوخر هفته گذشته بود که با ورود سامانه جدید بارشی و کاهش دما در کشور پیک مصرف برق نیز پس از چند روز افزایش متوالی روند کاهشی به خود گرفته و در کانال 42 هزار مگاوات باقی مانده بود.
اما از روز گذشته با افزایش دما در نقاط مختلف کشور و استفاده هرچه بیشتر از سیستم‌های سرمایشی که بخش عمده‌ای از مصرف برق فصل تابستان را به خود اختصاص داده‌اند پیک مصرف دوباره روندی صعودی به خود گرفته و به مرز 46 هزار مگاوات رسیده است.
اوج مصرف برق کشور در ساعت 14:31 دقیقه روز گذشته به 45 هزار و 862 مگاوات رسیده بود که این رقم در مقایسه با پیک مدت مشابه هفته گذشته حدود دو هزار و 300 مگاوات افزایش یافته است.
روز گذشته کل مبادلات برق کشور حدود یک هزار و 623 مگاوات بوده است که از این میزان یک هزار و 467 مگاوات مربوط به صادرات و 156 مگاوات مربوط به واردات برق بوده است. همچنین در روز گذشته میزان ذخیره نیروگاه‌ها به پنج هزار و 708 مگاوات و مصرف برق صنایع نیز به چهار هزار و 286 مگاوات رسیده بود.


  • خبرنگار:رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:Public Anonymous User