کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1398/03/05 09:38

قطع انشعاب آب 500 باغ ویلا در روستاهای استان بوشهر

مدیرعامل شرکت آبفار استان بوشهر از آغاز حذف مصارف غیرضروری در استان و مدیریت بحران کم‌آبی در روستاهای نوار ساحلی تنگستان خبر داد و گفت: انشعاب آب 400 باغ ویلا در تنگستان قطع شده و 100 باغ ویلای دیگر هم در نوبت قطع انشعاب است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "روح الله طاهریان‌پور" با بیان اینکه هفت تانکر آبرسان سیار در بخش ساحلی تنگستان فعال شده که قطعاً با این اقدامات، چالش آب در این نقطه از استان به شرایط مطلوب‌تری می‌رسد، افزود: همچنین یک‌هزار متر مکعب در شبانه‌روز به آب نوار ساحلی تنگستان اضافه می‌شود که از محل صرفه‌جویی و متوازن کردن سایر مناطق استان با ورودی آب حدود 400 لیتر در شبانه‌روز برای هر نفر (دو برابر سرانه مصوب) است.
وی با بیان اینکه بیشترین مشکل درباره مصرف بالای آب در باغ ویلاها مربوط به گورکات در تنگستان، گناوه و بخش کمتری در دشتستان است، تصریح کرد: در شرایطی که آب با قیمت و دشواری بالایی تولید و به خطوط انتقال می‌یابد، کشاورزی یا دامداری در باغ ویلاها از طریق این آب غیرمنطقی است و باعث ایجاد مشکل برای سایر مشترکانی که در ادامه خطوط منتظر دریافت سرانه آب هستند، می‌شود.
مدیرعامل شرکت آبفار استان بوشهر اضافه کرد: از این رو با همراهی خوب مدیریت ارشد استان قطع انشعاب 500 باغ ویلا با اولویت تنگستان که مصرف غیرضروری و بالاتر از سرانه داشته‌اند شروع شده و قطعاً به پایدار شدن آب منطقه کمک می‌کند.
طاهریان‌پور با اشاره به کنترل بیشتر درخصوص آب تحویلی به روستاها از طریق نصب سامانه‌های اندازه‌گیری در ورودی هر روستا گفت: با این شیوه، میزان آب تحویلی به هر روستا دقیق‌تر و توزیع مناسب‌تر شده و در صورت بروز مشکل در آبگیری مشترکان مشخص می‌شود اشکال از عدم مدیریت مصرف اهالی روستا بوده یا در عملکرد ماست.
  • خبرنگار:عذرا غلامحسيني
  • منتشر کننده:Public Anonymous User