کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1397/08/09 13:30
وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر تا پایان مهرماه؛

ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو به 654 مگاوات رسید/ اشتغال‌زایی 42 هزار نفری تجدیدپذیرها در کشور/ سرمایه‌گذاری 98 هزار میلیارد ریالی بخش غیردولتی در حوزه تجدیدپذیرها

انرژی‌های تجدیدپذیر موجب اشتغال 42 هزار و 700 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این بخش شده و حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این حوزه به بیش از 98 هزار میلیارد ریال رسیده است.

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، در مهرماه سال جاری 89 میلیون کیلووات ساعت برق از منابع تجديدپذير توليد شده که اين ميزان توليد انرژی از محل انرژي‌هاي تجديدپذير توانسته از انتشار حدود 62 هزار تن گاز گلخانه‌ای بکاهد.
همچنين اين ميزان توليد انرژي‌هاي نو باعث شده 25 ميليون مترمکعب از مصرف سوخت‌هاي فسيلي در کشور که جزو عوامل اصلي آلايندگي هوا در کشور است، کاسته شود. اين حجم از توليد انرژی‌های نو باعث صرفه‌جویی 20 ميليون ليتری مصرف آب در مهرماه سال جاری نیز شده است.
بر اساس این گزارش، هم‌اکنون 422 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به 654 مگاوات رسیده است. براین اساس تاکنون 94 نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در کشور نصب شده و 37 مگاوات نیروگاه مگاواتی دیگر نیز در حال احداث است.
همچنین انرژی‌های تجدیدپذیر موجب اشتغال 42 هزار و 700 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کشور شده و حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش به بیش از 98 هزار میلیارد ریال رسیده است.
بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که در حال حاضر 42 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع بادی، 41 درصد از نوع خورشیدی، 13 درصد از نوع برق‌آبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و دو درصد نیز از نوع زیست توده است.

  • خبرنگار:رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:علی هریسچیان