کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1397/08/02 15:20
در حاشیه ششمین کنفرانس ملی نانو در صنعت برق صورت گرفت:

درخشش استارتاپ‌های فعال حوزه نانو در صنعت برق

اولین نشست تخصصی استارتاپ‌های فعال حوزه نانو در صنعت برق در حاشیه برگزاری ششمین کنفرانس ملی فناوری نانو در صنعت برق با حضور متخصصین این حوزه و ایده‌پردازان فعال برگزار شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این گردهمایی بزرگ فعالان  استارتاپی در قالب فعالیت‌های نظیر برگزاری پنل‌های تخصصی فنی در حوزه نانو، ارائه محصولات استارتاپی در  فضای نمایشگاهی و ارائه دستاوردها و ایده‌های نوین شرکت‌های دانش بنیان نانویی، برگزاری جلسات نشست و هم‌اندیشی با نمایندگان شرکت‌های متخصص و نقش‌آفرین در فضای استارتاپی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با محوریت روند شکل‌گیری استارتاپ های حوزه نانو، برق و انرژی، بررسی پیشران‌ها و موانع استارتاپ‌های این حوزه، چالش‌های موجود، علل موفقیت‌ها و شکست‌های استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌های این حوزه در ایران، برگزار شد.
در این خصوص "فلاح آرانی" رئیس برگزاری این رویداد گفت: این رویداد به منظور دستیابی به اهداف و چشم اندازهای تعیین شده در حوزه‌های مختلف صنعت برق، با حضور صاحبان ایده، کارآفرینان، صاحب نظران، نخبگان، اساتید و سرمایه‌گذاران استارتاپی برگزار شد.
فلاح اعلام کرد: هدف از برگزاری این رویداد، ارائه ایده‌های نوین در راستای رفع نیازهای صنعت برق و تقویت اکوسیستم استارتاپی کشور در حوزه نانو و همچنین بسترسازی جهت ایجاد ارتباط سازنده میان صاحبان ایده، فعالان حوزه استارتاپ و صندوق‌های سرمایه‌گذاری و در نهایت به اشتراک‌گذاری دانش و تجربه نوآورانه است.
صاحبان ایده طی این نشست به موضوعاتی در حوزه "محدودیت استارتاپ‌ها در حوزه انرژی، چالش‌های پیش روی صنعت برق، و نوآوری‌های استارتاپی" پرداختند.
فلاح آرانی همچنین افزود: از میان 7 تیم استارتاپی که در این سه روز به رقابت پرداختند تیم "نانوماد پارس" با موضوع "پوشش‌های ضدآب و ضد جلبک" و تیم "آرمان‌اندیشان ضحی" با موضوع "ساخت پهباد با کاربردی پوشش‌دهی" به عنوان استارتاپ‌های برتر انتخاب و در اختتامیه این کنفرانس ملی معرفی شدند.
این دو تیم مورد حمایت‌های 50 و 40 درصدی پژوهشگاه نیرو قرار خواهند گرفت. در این راستا مرکز رشد پژوهشگاه نیرو، این دو تیم را مورد حمایت قرار خواهد داد و دو تیم مذکور در مرکز رشد این پژوهشگاه مستقر شده و  مورد حمایت مرکز توسعه فناوری نانو در پژوهشگاه نیرو نیز قرار خواهند گرفت.
وی افزود: برای شناسایی ایده‌های برتر حوزه صنعت برق و ایجاد فرصت به‌کارگیری آنها، مرکز توسعه فناوری نانو در صنعت برق پژوهشگاه نیرو پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد، تا ریل‌گذاری استارتاپ‌های صنعت برقی به صورتی درست و اصولی انجام  شده و مراکز تصمیم گیرنده وزارت نیرو زیرساخت‌های بهره‌گیری از این پتانسیل را فراهم سازند که این امر گام مهمی در ارتقای شرکت‌های دانش بنیان فعال این حوزه خواهد بود.

  • خبرنگار:خدیجه محمدی
  • منتشر کننده:علی هریسچیان