کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1396/04/04 09:09

سه نقطه از رودخانه کارون لایروبی شد

سه نقطه از رودخانه کارون در محدوده شهرهای اهواز و کوت عبدالله لایروبی شد.

سه نقطه از رودخانه کارون در محدوده شهرهای اهواز و کوت عبدالله لایروبی شد.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اعلام خبر فوق افزود: با وصول درخواست های متعدد متقاضیان جهت برداشت رسوبات رودخانه ای و با توجه به ایجاد جزایر کوچک و بزرگ در بستر فعال رودخانه کارون، دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه ها و سواحل با همکاری و هماهنگی امور آب منطقه مرکز، پس از تهیه نقشه جامع جزایر موجود در بستر فعال رودخانه در محدوده پل پنجم تا بیمارستان سینا، اقدام به صدور مجوز های برداشت خاک از این جزایر کرد.

"مصطفی شبه" هدف از این اقدام را لایروبی و زیباسازی رودخانه کارون در محدوده شهری و افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه بخصوص در زمان های سیلابی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه لایروبی این جزایر برای سازمان آب و برق خوزستان هیچگونه بار مالی در پی نداشته است، حجم رسوبات برآورد شده را حدود 300 هزار متر مکعب اعلام کرد و از صرفه جویی 4 میلیارد و 500 میلیون تومان برای این سازمان خبر داد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب درخصوص نقاط سه گانه لایروبی شده در رودخانه کارون تصریح کرد: جزیره واقع در ساحل چپ کارون در محدوده کوی مشعلی، محدوده ایستگاه پمپاژ برداشت آب شرکت آب و فاضلاب شهرستان کارون و جزیره واقع در روبروی بیمارستان سینا، نقاط لایروبی شده از رودخانه کارون هستند.

شبه خاطرنشان کرد: لایروبی ایستگاه پمپاژ آب شرکت آبفای شهرستان کارون به دلیل تأمین آب شرب مناطقی از شهرهای اهواز و کارون از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:علی هریسچیان