کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
عمومی
1396/04/03 15:08
دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو:

وزارت نیرو به دنبال تیم‌داری نیست/ اهتمام وزارت نیرو به توسعه ورزش همگانی در بین کارکنان صنعت آب و برق

وزارت نیرو به دنبال تیم داری نیست بلکه به دنبال سلامت و نشاط جسمی و روحی کارکنان خود است.


جلسه شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان قم با حضور دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو در سالن زمزم شرکت آب و فاضلاب استان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر "علی‌جان صادق‌پور" رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان قم در این جلسه، با تاکید بر لزوم پرداختن به امر ورزش در کنار فعالیت‌های اداری گفت: با توجه به اهمیت توسعه ورزش‌های همگانی در سلامت جسم و روح و اثرات مثبت آن در تمام شئون اجتماعی، صنعت آب و برق قم برنامه‌های متنوعی در این زمینه داشته است.
وی بسیاری از هزینه‌هایی که به جامعه تحمیل می‌شود را ناشی از عدم توجه به ورزش دانست و اظهار داشت: در صورتی که به ورزش‌های همگانی توجه شود این هزینه‌ها مترتب نمی‌شود و جامعه‌ای سلامی و پویا و خلاق خواهیم داشت.
صادق پور یادآور شد: اگر به این مهم توجه نداشته باشیم در بلندمدت شاهد وضعیت نامطلوب در جامعه خواهیم شد که ناشی از ضعف بدنی و روحی افراد است.
وی با اشاره به حضور کارکنان صنعت آب و برق قم در فعالیت‌های ورزشی اعم از شنا، فوتسال، والیبال و... تاکید کرد: همواره تلاش ما این بوده که فعالیت‌های ورزشی را در راستای سلامت جسمی و نشاط روحی کارکنان با جدیت دنبال کنیم.
دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو نیز در این جلسه با بیان اینکه مهم‌ترین هدف وزارت نیرو ارائه خدمات آب و برق به بهترین شکل به مردم است، گفت: ما تنها زمانی می‌توانیم به این هدف دست یابیم که کارکنانی سالم و بانشاط داشته باشیم.
وی با اشاره به وارد شدن استرس به مدیران و کارشناسان صنعت آب و برق در اجرای پروژه‌های مختلف خاطرنشان کرد: تنها راه رهایی از این استرس ورزش است که این مهم مورد تاکید وزارت نیرو است.
مالک حسین زاده اهمیت سلامت نیروی انسانی در ادارات را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: بسیاری از بیماری‌هایی که کارکنان دولت به آن دچار هستند از قبیل دیابت، چربی خون و فشارخون بالا به‌دلیل بی‌تحرکی است که اگر ورزش را با جدیت در ادارات پیگیری کنیم درنهایت سود آن به نفع هم کارکنان و هم سازمان‌ها خواهد بود.
وی با انتقاد از برخی از سیاست‌گذاری‌ها و عدم توجه به ورزش در کشور گفت: در برخی از شرکت‌های بزرگ دنیا یک ساعت ورزش در روز اجباری است اما در کشور ما این مهم در اولویت قرار ندارد.
دبیر شورای مرکز ورزش وزارت نیرو مهم‌ترین هدف ورزشی را در وزارت نیرو طبق نظام‌نامه ابلاغی از سوی وزیر محترم، اشاعه و توسعه فرهنگ ورزش همگانی دانست و ابراز داشت: وزارت نیرو به دنبال تیم داری نیست بلکه به دنبال سلامت و نشاط جسمی و روحی کارکنان خود است.
وی در پایان سخنان خود پیشنهاد‌هایی را در خصوص توسعه ورزش همگانی در شرکت‌های آب و برق قم ارائه کرد.
مدیران صنعت آب و برق قم نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت ورزش در زیرمجموعه خود پرداختند.
در پایان این جلسه دکتر صادق پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در قم به عنوان رئیس شورای ورزش وزارت نیرو در استان انتخاب شد.
  • خبرنگار:مهدي جعفري
  • منتشر کننده:علی هریسچیان