کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1396/04/03 14:12
مدیر دفتر خدمات مشترکین و وصول درآمد و مدیریت مصرف برق منطقه ای گیلان:

13.5 میلیارد ریال پاداش به صنایع همکار در سال گذشته

مدیر دفتر خدمات مشترکین و وصول درآمد و مدیریت مصرف برق منطقه ای گیلان گفت: در تابستان سال گذشته (تیر و مرداد) مبلغ 13,5 میلیارد ریال پاداش همکاری به صنایع سنگین استان گیلان اختصاص یافت.


مدیر دفتر خدمات مشترکین و وصول درآمد و مدیریت مصرف و رابط روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: در تابستان سال گذشته (تیر و مرداد) مبلغ 13,5 میلیارد ریال پاداش همکاری به صنایع سنگین استان گیلان اختصاص یافت.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس «بهنام جعفری» با اشاره به اینکه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان دارای 5 مشترک سنگین شامل، شرکت سیمان خزر، مجتمع فولاد گیلان، صنایع سیمان گیلان سبز، مجتمع فولاد خزر و شرکت روکش آریا پویا (پارکو) می‌باشد، افزود: در راستای مدیریت بار و استفاده بهینه از انرژی برق و پیک سائی در تابستان 1395 با 5 مشترک سنگین شرکت وارد مذاکره شدیم و در قالب طرح ذخیره عملیاتی وطرح تعطیلات و تعمیرات تابستانی با این صنایع قرارداد همکاری دو جانبه منعقد کردیم تا در صورت همکاری این صنایع با شرکت برق منطقه ای گیلان در زمانهای مورد نظر و کاهش بار در زمان پیک (ماه‌های تیر و مرداد 95) پاداش ریالی متناسب به آن‌ها پرداخت شود.
وی ادامه داد: با انعقاد قرارداد همکاری دو جانبه و استقبال و همکاری خوب صنایع، موفق شدیم تابستان 95 را با موفقیت پشت سر بگذاریم و مبلغ 13 میلیارد و 534 میلیون ریال بابت پاداش همکاری طرح‌های فوق به صنایع پرداخت کردیم.
وی زمان اجرای طرح‌های کاهش پیک بار با مشارکت صنایع استان گیلان را در سال 96 از اول تیرماه سال جاری به مدت دو ماه اعلام کرد و افزود: بهره مندی از تخفیف و پاداش همکاری صنایع، نیازمند اعلام آمادگی قبلی صنایع می‌باشد.
مدیر دفتر خدمات مشترکین و وصول درآمد و مدیریت مصرف در خصوص ضرورت فرهنگ سازی در راستای استفاده بهینه از برق گفت: بهینه سازی مصرف علاوه بر بهبود کارآئی انرژی، موجب افزایش بهره‌وری دراستفاده از ذخایر انرژی، شکوفائی اقتصاد ملی وکاهش قیمت تمام شده محصولات است.
وی افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نیز، این شرکت طرح‌های تشویقی ویژه خود را برای مشترکین صنعتی ادامه داده و به مشترکینی که اقدام به صرفه جویی در دوران پیک مصرف کنند تشویقی‌های مطلوبی پرداخت می‌کند.
گفتنی است که 5 مشترک سنگین شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان بالغ بر 156 مگاوات انرژی برق خریداری کرده است که به‌طور متوسط ماهانه 140 مگاوات انرژی برق مصرف می‌کنند.
  • خبرنگار:حسين اميدخواه
  • منتشر کننده:علی هریسچیان