کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1396/04/03 14:22
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ توزیع برق استان اردبیل خبر داد:

استفاده از ظرفیت "مولدهای خودتأمین" برای تامین برق صنایع

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: استفاده از ظرفیت مولدهای خود تأمین برای مشترکین صنایع، سازمان‌ها، پمپ‌های کشاورزی و بیمارستان‌ها در راستای کاهش پیک انجام می‌شود.

 
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی  برق استان اردبیل گفت: استفاده از ظرفیت مولدهای خود تأمین برای مشترکین صنایع، سازمان‌ها، پمپ‌های کشاورزی و بیمارستان‌ها در راستای کاهش پیک انجام می‌شود. 
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین قدیمی" به استانداردسازی روشنایی معابر با استفاده از لامپ‌های LED اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی و انجام بازدید از سرویس‌ها و تعمیرات پیشگیرانه براساس برنامه زمانبندی سالانه تدوین شده است.
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل از انجام پروژه‌ها و طرح‌های کاهش تلفات و رفع اتصالات سست خبر داد و تصریح کرد: در این زمینه در یک سال اخیر اقدامات خوبی انجام شده است.
قدیمی استفاده از ظرفیت‌ مولدهای خود تأمین برای مشترکین صنایع، سازمان‌ها، پمپ‌های کشاورزی و بیمارستان‌ها را در راستای کاهش پیک یادآور شد و افزود: کار به این صورت است که این مشترکین از ساعت 11 صبح تا ساعت 23 شب نسبت به تأمین برق‌های خود از ژنراتورهای اضطراری خود تأمین استفاده می‌کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: شرکت با نصب کنتور به نسبت پرداخت هزینه هر کیلووات ساعت با نرخ 150 تومان و پرداخت 25 درصد هزینه سوخت مولدهای گازسوز و 40 درصد مولد‌های گازوئیل‌سوز اقدام می‌کند.
قدیمی اضافه کرد: تاکنون حدود پنج مگاوات از ظرفیت مشترکین شناسایی و قراردادهای لازم با آنها منعقد شده است.
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل از جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز خبر داد و افزود :  این شرکت  با هدف کاهش پیک نسبت به جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز و تعویض کنتورهای معیوب و کنترل سیستم بیلینگ و استفاده از کنتورهای دیجیتال به جای کنتورهای مکانیکی را جز برنامه‌های خود قرار داده است.
وی در گفت و گو با روابط عمومی شرکت اظهار کرد: ما در شرکت توزیع برق استان نسبت به تجهیز کلیه خودروهای اتفاقات به سیستم ردیابی ناوگان خودرویی و نوسازی تابلوهای سکسینورهای قابل قطع از راه دور و استفاده از ظرفیت دستگاه نظارت برای بهبود فرآیند بهره‌برداری، ایجاد راه‌اندازی اداره پیگیری و فوریت‌های برق و همچنین راه‌اندازی گروه تنظیمات حفاظتی اقدام کردیم.
 
  • خبرنگار:رویا اللهقلی پور
  • منتشر کننده:علی هریسچیان