کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1396/03/28 10:37
با بهره برداری از پروژه مسیرپشتیبان اطلاعات پست های منطقه گیلان صورت پذيرفت؛

شرکت برق منطقه ای گیلان از نظر رویت پذیری در ردیف سه شرکت اول قرار گرفت

به منظور رویت آنلاین اطلاعات پست ها در راستای کنترل آن ها وخطوط 230 کیلوولت منطقه گیلان، پروژه مسیر پشتیبان اطلاعات پست های منطقه گیلان به بهره برداری رسید.


با بهره برداری از پروژه مسیرپشتیبان اطلاعات پست های منطقه گیلان، شرکت برق منطقه ای گیلان از نظر رویت پذیری جز سه شرکت اول در بین برق های منطقه ای کشور قرار گرفت.
به‌گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس«کامبیز اسماعیل نیا» مدیر امور دیسپاچینگ و مخابرات در خصوص ضرورت اجرای پروژه مسیرپشتیبان اطلاعات پست های منطقه گیلان گفت: با توجه به سابقه حوادث قطع فیبرنوری و به دنبال آن از دست رفتن کلیه اطلاعات منطقه گیلان در مراکز NAOC و SCC (مرکزدیسپاچینگ منطقه ای شمال و دیسپاچینگ ملی)، پروژه مسیر پشتیبان اطلاعات، توسط امور دیسپاچینگ و مخابرات در معاونت بهره برداری شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در قالب اصلاح و بهینه سازی سال 1395 تعریف و اجرا شد.
وي ضمن بيان اینکه این پروژه در مرکز دیسپاچینگ منطقه ای شمال(NAOC ) و پست رشت 2 اجراشده است، در خصوص اهداف پروژه گفت: در این پروژه، تجهیزات فیبرنوری پشتیبان، اطلاعات را در مسیرمجزا از مسیر اصلی و از طریق رشت 2 به رامسر و سپس دانیال و در نهایت به مرکزدیسپاچینگ منطقه ای شمال واقع درساری منتقل می کنند.
وي تصريح کرد: در صورت بروز مشکل برای تجهیزات و یا فیبر نوری مسیر اصلی، مسیر پشتیبان که آماده به کار می باشد جایگزین شده و تا رفع مشکل، موجب برقرار ماندن رویت اطلاعات گیلان در مراکز دیسپاچینگ منطقه ای و ملی می شود و در نتیجه موجب حفظ پایداری شبکه و همچنین ارتقاء رتبه رویت پذیری برق منطقه ای گیلان در بین سایر برق های منطقه ای می شود.
وی ادامه داد: با اجرای این پروژه موفق شدیم رتبه شرکت برق منطقه ای گیلان را در بین سایر برق های منطقه ای ارتقا بدهیم. به نحوی که پس از اجرای پروژه، شرکت برق منطقه ای گیلان از نظر رویت پذیری جز سه شرکت اول در بین برق های منطقه ای کشور می باشد.
گفتنی است؛ قبل از اجرای این پروژه،  اطلاعات تمام پست های انتقال گیلان توسط تجهیزات مخابرات شرکت برق منطقه ای گیلان به پست رشت 2 منتقل و تجمیع می شد و از طریق فیبرنوری به نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان و سپس از طریق شبکه فیبرنوری مدیریت شبکه برق ایران وارد مرکز دیسپاچینگ منطقه ای شمال(NAOC ) در ساری می شد و این مرکز ضمن بهره برداری از اطلاعات پست ها، این اطلاعات را برای دیسپاچینگ ملی SCC می فرستاد و بدین ترتیب اطلاعات گیلان در هر دو مرکز دیسپاچینگ منطقه ای و ملی قابل رویت بود.

  • خبرنگار:حسين اميدخواه
  • منتشر کننده:علی هریسچیان