کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1396/03/27 16:51
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت:

افتتاح کارخانه تولید لوله در طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه‌خانه جنوب تهران به ورامین

افتتاح کارخانه تولید لوله در طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو (پاون)، با راه اندازی کامل دو خط تولید لوله پلی اتیلن دوجداره تقویت شده با ورق های فولادی جهت استفاده در طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین، کارخانه تولید لوله این طرح با حضور "محمدرضا نعمت زاده" وزیر صنعت ، معدن، تجارت، "محمدرضا یوسفی" فرماندار ورامین، "سید حسین نقوی حسینی" نماینده شهرستان ورامین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولین محلی شهرستان در روز پنج شنبه (25 خردادماه 96) به طور رسمی افتتاح شد.
گفتنی است، در این مراسم معاون طرح و توسعه شرکت، مدیر امور منابع آب ورامین و مجری طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین حضور داشتند.
شایان ذکر است ، طرح مذکور اولین طرح بخش آب کشور است که تامین مالی و اجرای آن توسط بخش غیر دولتی صورت می گیرد. اقدامات انجام شده در این طرح بزرگ به خصوص در جهت تامین مالی و همچنین ایجاد فضای سرمایه گذاری بخش غیر دولتی قابل توجه و ارزشمند می باشد.  اجرایی شدن این طرح نقطه شروع خوبی برای آغاز طرح های بزرگ دیگری چون ساماندهی آب های سطحی جنوب تهران، مدول تصفیه خانه ششم و طرح های تامین و انتقال آب شرکت آب منطقه ای تهران به شمار می رود. لوله های مذکور از نوع دو جداره پلی اتیلن می باشند و جوشکاری لوله ها نیز برای قسمت داخل لوله (به روش اکستروژن) و هم برای بخش خارجی لوله(به روش الکتروفیوژن) انجام می پذیرد. این پروژه به روش BOT و خرید تضمینی آب کشاورزی توسط بخش غیر دولتی در دست اجرا است.
  • خبرنگار:نرگس شیخ الاسلام
  • منتشر کننده:علی هریسچیان