کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1396/03/27 13:58
برگزاری اولین شورای حفاظت منابع آب کردستان در سال جاری؛

طرح آماربرداری سراسری منابع آب در استان کردستان اجرا می‌شود

طرح آماربرداری سراسری منابع آب در استان کردستان برای تعیین میزان مصرف آب در استان و برنامه‌ریزی برای آینده انجام می‌شود.


طرح آماربرداری سراسری منابع آب در استان کردستان تعیین میزان مصرف آب در استان و برنامه‌ریزی برای آینده انجام می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، جلسه شورای حفاظت منابع آب صبح امروز به ریاست استاندار و با حضور سایر اعضای شورا در محل سالن جلسات شهدای گمنام استانداری با دستور کار شروع طرح آمار برداری سراسری منابع آب و همچنین تأثیر طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب بر دشت‌های شرقی استان کردستان تشکیل شد.
استاندار کردستان ضمن تاکید بر دستور کار و گزارشات ارائه شده توسط شرکت آب منطقه ای گفت: آماربرداری منابع آبی باید با دقت انجام شود و نظارت لازم جهت درستی انجام کار به عمل آید همچنین نظرات کارشناسی سازمان‌های مرتبط با این طرح نیز مورد نظر واقع گردد.
"عبدالمحمد زاهدی" همچنین اظهار داشت: چالش آب از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی کشور و خاورمیانه است و تعادل بخشی منابع آب و احیاء آب خوان‌ها ضمن اینکه اقدامی مشترک بین سازمان‌های مختلف است بایستی با قدرت تمام تداوم یابد و قطعاً آمار برداری به تعادل بخشی و احیای منابع آبی و برنامه ریزی بهتر کمک می‌کند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان نیز در این جلسه گزارش جامعی در زمینه طرح آماربرداری منابع آب ارائه نموده و گفت: آماربرداری منابع آب هر پنج سال یک بار در سراسر کشور انجام می‌شود و هدف از آن را تعیین میزان مصرف و برنامه ریزی برای آینده ذکر کرد.
اقبال شانظری ضمن بیان ویژگی‌های طرح و مراحل اجرای آن خواستار همکاری سازمان‌های مرتبط و ذینفع با اجرای طرح شد و وظایف دستگاه‌ها را در این خصوص تشریح نمود.
در پایان جلسه مبارکی مدیر دفتر مطالعات شرکت آب منطقه ای نیز گزارشی در زمینه اثرات طرح احیاء و تعادل بخشی بر آبخوان‌های محدوده مطالعاتی شهرستان‌های قروه و دهگلان ارائه کرد و گفت: خوشبختانه این طرح، اثرات مثبتی بر وضعیت منابع آب زیرزمینی این دشت‌ها داشته است.
  • خبرنگار:یوسف جعفری
  • منتشر کننده:علی هریسچیان