کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1394/06/14 10:01
با افتتاح طرح‌های آب‌رسانی در هفته دولت؛

34 هزار خانوار استان مازندران از آب آشامیدنی برخوردار شدند

برای اجرای این طرح‌ها در مجموع 27 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار صرف شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: هم‌زمان با افتتاح طرح‌های آب‌رسانی در شهرهای مختلف استان، 34 هزار خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ذبیح‌الله ذاکری" به تشریح طرح‌های به بهره‌برداری رسیده طی هفته دولت در این استان پرداخت و افزود: برای اجرای این طرح‌ها در مجموع 27 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار صرف شد.
وی، به کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی چهار طرح آب‌رسانی با هدف ارتقای کیفیت آب شرب و افزایش توان تأمین آب در شهرهای فریدونکنار، محمودآباد، سرخرود، نور و رویان اشاره کرد و افزود: برای بهره‌مندی ۱۳ هزار خانوار از این طرح‌ها نیز ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

* بهره‌برداری از ۱۵ حلقه چاه و ایستگاه پمپاژ در چالوس
وی با اشاره به بهسازی و مهندسی مجدد ۱۵ حلقه چاه در شهرهای چالوس، نور، آمل، بابل، قائمشهر، ساری و بهشهر گفت: با این اقدام در مجموع ۲۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت تأمین و میزان تولید چاه‌های آب شرب در این شهرها افزوده شد.
مدیرعامل آبفای مازندران، همچنین از بهسازی و مهندسی مجدد ایستگاه پمپاژ سنگ تجن شهر چالوس خبر داد و گفت: با بهسازی این ایستگاه، ظرفیت انتقال آب از ۱۹۰ لیتر در ثانیه به ۲۴۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت.
ذاکری، مجموع اعتبار صرف شده برای اجرای این طرح‌ها را ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

* آغاز طرح آب‌رسانی به شهر نور و رویان
مدیرعامل آبفا شهری مازندران در آیین کلنگ زنی عملیات اجرایی خط انتقال آب در شهرهای نور و رویان گفت: به منظور افزایش توان تأمین آب در این شهرها، احداث خط انتقال آب به طول ۶ هزار متر در دستور کار قرار گرفت.
مهندس ذاکری، با بیان اینکه ۵ هزار خانوار از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند، تصریح کرد: ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح احداث خط انتقال آب در شهرهای نور ورویان پیش بینی شد.
وی با اشاره به افتتاح طرح آب‌رسانی به شهر نور، گفت: به منظور مقابله با کمبود آب به ویژه در ایام پیک مصرف، یک حلقه چاه با ظرفیت ۱۵ لیتر در ثانیه و با اعتبار ۳ میلیارد ریال در شهر نور حفر و تجهیز شد و ۱۰۰۰ خانوار از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند.

*افتتاح طرح آب‌رسانی به روستای آهنگرکلای چالوس
مدیرعامل آبفای مازندران اظهار داشت: به منظور حل مشکل کمبود و افت فشارآب در روستای آهنگرکلای چالوس، ۱۵ لیتر در ثانیه به میزان توان تأمین آب منطقه افزوده شد.
ذاکری، با بیان اینکه در پروژه آب‌رسانی به آهنگرکلا، شورای اسلامی و دهیاری این روستا نیز مشارکت داشتند، گفت: در این طرح خط انتقال آب به طول ۱۵۰ متر احداث شد.
وی، با اشاره به برخورداری 1200 خانوار روستای آهنگرکلا و بخشی از شهر کلارآباد از مزایای این طرح، تصریح کرد: این طرح‌ها با اعتبار 3 میلیارد و 500 میلیون ریال از سال گذشته آغاز شد و در هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

* بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به شهرهای نکا و بهشهر
ذاکری با بیان اینکه در طرح آب‌رسانی به شهرهای نکا و بهشهر یک حلقه چاه با توان تأمین آب به ظرفیت ۸۰ لیتردر ثانیه، حفر، تجهیز و وارد مدار بهره‌برداری شد، گفت: در این طرح خط انتقال آب به طول ۶۵۰ متر اجرا شد.
وی، با اشاره به صرف ۷ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح، اظهار داشت: با بهره‌برداری از این چاه مشکل کمبود و افت فشار آب ۵۵۰۰ خانوار در فصل تابستان برطرف شد.

* کلنگ زنی طرح آب‌رسانی به شهر سرخرود
مدیرعامل آبفای مازندران، با اشاره به کلنگ زنی طرح آب‌رسانی به سرخرود تصریح کرد: در این طرح ۴ هزار خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند.
ذاکری، هدف از اجرای این طرح را افزایش تأمین و رفع کمبود آب مشترکین سرخرود دانست و گفت: در این طرح احداث شبکه توزیع آب به طول ۲۵۰۰ متر و خط انتقال آب به طول ۱۵۰۰ متر با اعتبار 8 میلیارد ریال پیش بینی شده است.
وی، به احداث پکیج حذف آهن و منگنز با ظرفیت ۴۰ لیتر در ثانیه در شهر محمودآباد با هدف ارتقای کیفیت آب شرب اشاره و تصریح کرد: کلنگ این طرح با اعتبار ۴۵۰۰ میلیون ریال و بهره‌مندی ۲۵۰۰ خانوار از مزایای آن، در هفت دولت به زمین زده شد.

*بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به شهر پل سفید
مهندس ذاکری با بیان اینکه طرح آب‌رسانی به منطقه میارکلای شهر پل سفید با اعتبار 8 میلیارد و 500 میلیون ریال و برخورداری ۲۰۰ خانوار از مزایای آن در آخرین روز از هفته دولت به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: در این طرح مخزن بتنی به حجم ۱۰۰ متر مکعب، خط انتقال آب به طول ۲۰۰۰ متر و شبکه توزیع آب به طول 1000 متر به اجرا در آمد.

*افتتاح طرح سامانه‌های‌ گندزدایی جدید
مدیرعامل آبفای مازندران تصریح کرد: به منظور ارتقا کیفیت آب شرب شهرهای گروه الف، طرح سامانه‌ گندزدایی هیپوکلریت سدیم بر روی منابع تأمین آب آشامیدنی شهرهای گروه الف با ظرفیت گندزدایی ۱۲۰۰ لیتر در ثانیه به بهره‌برداری رسید.
ذاکری، هزینه صرف شده برای اجرای این سامانه‌ را ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.
مدیرعامل آبفای مازندران، با بیان اینکه در سایر استان‌ها این طرح با ظرفیت ۸۰۰ لیتردر ثانیه اجرا شده است، گفت: مازندران نخستین استانی است که عملیات گندزدایی هیپوکلریت سدیم بر روی منابع تأمین را با ظرفیت ۱۲۰۰ لیتر در ثانیه انجام می‌دهد.

*کلنگ زنی طرح ارتقا کیفیت آب شرب فریدونکنار
ذاکری از احداث پکیج حذف آهن و منگنز با ظرفیت 20 لیتردر ثانیه به منظور ارتقا کیفیت آب شرب شهر فریدون‌کنار خبر داد و گفت: کلنگ این طرح با اعتبار 3 میلیارد ریال و بهره‌مندی 1500 خانوار در هفته دولت به زمین زده شد.

  • خبرنگار:بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده:علی هریسچیان