بخش برق
1391/05/18 04:01:00
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز خبرداد:
کمترین استفاده غیر مجاز برق کشور در تبریز
با توجه به تعداد مشترکان برق تبریز که بیش از 730 هزار مشترک است، تنها 23/0 درصد استفاده غیر مجاز از انرژی برق در این شهر وجود دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: تبریز پایین ترین میزان استفاده غیر مجاز از برق در میان کلانشهرهای کشور را داراست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی اکبر برقی مقدم" افزود: با توجه به تعداد مشترکان برق تبریز که بیش از 730 هزار مشترک است، تنها 23/0 درصد استفاده غیر مجاز از انرژی برق در این شهر وجود دارد.
وی اقدام های پیشگیرانه را مهمترین گام در پاکسازی انشعاب های غیر مجاز عنوان و تشریح کرد: اقدام های مهمی از سال 1382 شامل اجرای طرح های نیرو رسانی برای مناطق فاقد شبکه به تعداد 320 پروژه، جمع آوری انشعاب های غیر مجاز و واگذاری انشعاب به تعداد 10150 متقاضی، واگذاری انشعاب اقساطی به مناطق محروم و حاشیه نشین به میزان 4000 مورد عملی شده است.
وی ادامه داد: رفع حریم خطوط فشار قوی در کل منطقه خلیل آباد و واگذاری انشعاب برای 300 متقاضی از دیگر اقدام های برق تبریز در راستای مقابله با انشعاب غیر مجاز بوده که در کنار آن تلاش شده است تا با استفاده از کابل خودنگهدار به طول 5000 متر، اقدام های قضایی و فرهنگی از طریق رسانه های گروهی، آمار استفاده غیر مجاز به حداقل برسد.
برقی مقدم علل شیوع انشعاب های غیرمجاز در برخی مناطق کلانشهر تبریز را عدم امکان اجرای پروژه های نیرو رسانی به برخی از مناطق به دلیل وجود قوانین شهرداری و ماده 8 منع واگذاری انشعاب، صدور پروانه احداث ساختمان بدون هماهنگی با شرکت توزیع نیروی برق تبریز و عدم کنترل شهرداری ها در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز برشمرد.
وی تصریح کرد: در مناطق روستایی نیز ساخت و سازهای ساختمانی در مناطق خارج از محدوده طرح هادی روستایی و عدم صدور مجوز از طرف دهیاری و بنیاد مسکن و شهرسازی از دلایل عمده استفاده غیر مجاز از برق است.
وی با اشاره به آموزه های دینی در مورد استفاده غیر مجاز از برق، تاکید کرد: در استفتاء هایی که از مراجع عظام در مورد استفاده از برق غیر مجاز گرفته شده است، ایشان این عمل را جایز ندانسته اند.
  • خبرنگار: ابراهیم رحیمی نژاد
  • منتشر کننده: fallah