بخش آب و فاضلاب
1391/05/18 12:45:00
دهه سوم آبان ماه امسال؛
نخستين جشنواره توانمندی های بهره برداری در صنعت آب و فاضلاب برگزار می شود
اين جشنواره با هدف معرفی توانمندی‌ها و تولید داخلی، تبادل دستاوردهاي علمي و فني و ارج نهادن به تلاش‌هاي دست‌اندرکاران بخش بهره‌برداری صنعت آب و فاضلاب در گستره ملّي برگزار مي شود.

نخستين جشنواره توانمندي‌هاي بهره‌برداري در صنعت آب و فاضلاب کشور در دهه سوم آبان ماه ۱۳۹۱ در تهران برگزار می شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، اين جشنواره با هدف معرفی توانمندی‌ها و تولید داخلی، تبادل دستاوردهاي علمي و فني و ارج نهادن به تلاش‌هاي دست‌اندرکاران بخش بهره‌برداری صنعت آب و فاضلاب در گستره ملّي برگزار مي شود.
پروژه‌های بهبود بهره‌برداری و ارتقا در سامانه‌های مورد بهره‌برداري، تجهيزات صنعتي توليد شده مرتبط با بهره‌برداری در داخل کشور، ابداع ها، اختراع ها و نوآوري (فرایند، نرم‌افزاري و سخت‌افزاري) در بهره‌برداری، طرح‌هاي پژوهشي (با هدف حل مشکلات بهره‌برداری در مقیاس صنعتی و نیمه ‌صنعتی) و تاليف و ترجمه كتاب هايي مرتبط با موضوع های بهره‌برداری محورهاي مهم این جشنواره است.
همچنين از جمله زمینه‌های تخصصی اين جشنواره مي توان به عناويني مانند تاسیسات و تجهیزات انتقال، تصفیه و توزیع آب، تاسیسات و تجهیزات جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب، مدیریت تقاضا و مصرف آب و کاهش آب بدون درآمد و سامانه‌های کنترلی اشاره كرد.
بر اساس اين گزارش، سامانه اطلاعات جغرافیایی، HSE (بهداشت، ایمنی و محیط زیست)، مدیریت شرایط اضطراری، منابع تامین آب و روش های بهسازی آنها، اقتصاد و مدیریت در بهره‌برداری تاسیسات آب و فاضلاب و برون‌سپاری و خصوصی‌سازی در بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آب و فاضلاب از ديگر زمینه‌های تخصصی نخستين جشنواره توانمندی های بهره برداری در صنعت آب و فاضلاب کشور است.
تولیدکنندگان، مشاوران، پیمانکاران، متخصصان، محققان، صنعتگران و كارشناسان صنعت آب و فاضلاب می توانند آثار خود را در راستاي محورها و موضوع های تخصصی جشنواره حداكثر تا 15 شهریورماه امسال به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.
در حاشیه این جشنواره، کارگاه‌های علمی - تخصصی برگزار مي شود كه از تمام افراد حقیقی و حقوقی که دارای توانمندی‌های لازم جهت برگزاری کارگاه به منظور ارایه دستاوردها و یا معرفی تولیدات خود باشند، دعوت می‌شود با تکمیل فرم ویژه‌ای که در وب سایت جشنواره وجود دارد، آمادگی خود را اعلام كنند.
همچنين به برگزيدگان هر بخش جوايز نفيسي به همراه لوح سپاس و تنديس جشنواره اهدا خواهد شد.
نشانی پايگاه اطلاع رساني اختصاصي اين جشنواره www.iranabfa.ir  است.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah