بخش آب و فاضلاب
1392/12/03 16:30:00
با امضای تفاهم‌نامه نهایی صورت می‌گیرد؛
مشارکت 144 میلیون یورویی بانک توسعه اسلامی در تاسیسات فاضلاب 6 شهر فارس
مشارکت بانک توسعه اسلامی در این همکاری شامل اجرای شش تصفیه خانه با حجم 64 هزار و 400 مترمکعب در شبانه‌روز، اجرای 529 کیلومتر شبکه جمع‌آوری و همچنین اجرای 18 کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب در شهرهای داراب، فسا، فیروزآباد، سپیدان، نی‌ریز و آباده است.
بانک توسعه اسلامی با امضای تفاهم‌نامه نهایی همکاری، با اعطای 143.77 میلیون یورو تسهیلات مالی، در ایجاد تاسیسات فاضلاب شش شهر استان فارس مشارکت می‌کند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با برگزاری آیینی تفاهم‌نامه نهایی همکاری بانک توسعه اسلامی با جمهوری اسلامی ایران درباره پروژه‌های احداث تاسیسات فاضلاب شش شهر استان فارس شامل شهرهای داراب، فسا، فیروزآباد، سپیدان، نی‌ریز و آباده با هدف جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب و ارتقای سطح بهداشت در این شهرها که به‌مدت چهار سال اجرا می‌شود، امضا شد.
در این آیین، مهندس "حمیدرضا جانباز" مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، معاون عملیاتی بانک توسعه اسلامی، دکتر "علی شیری" معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران و مهندس "محمدعلی قلندری" رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس حضور داشتند.
مشارکت بانک توسعه اسلامی در این همکاری شامل اجرای شش تصفیه خانه با حجم 64 هزار و 400 مترمکعب در شبانه‌روز، اجرای 529 کیلومتر شبکه جمع‌آوری و همچنین اجرای 18 کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب در شش شهر یادشده است که مدت زمان اجرای این طرح چهار سال و تاریخ آغاز آن از سال 1393 خواهد بود.
  • خبرنگار: کاوه ایروانی‌کشکولی
  • منتشر کننده: fallah