بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1392/11/15 15:22:00
در ديدار با وزير نيرو مطرح شد؛
درخواست سيرالئون براي همكاري با ايران در بخش انرژي
اين كشور در زمينه هاي انرژي خورشيدي، بادي، توزيع و انتقال برق و توسعه شبكه هاي انرژي نيازمند همكاري با ايران است.
وزير دادگستري و فرستاده ويژه سيرالئون گفت:‌ اين كشور آفريقايي نيازمند همكاري با ايران در بخش انرژي است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، "فرانكلين كارگبو" امروز (سه شنبه) در ديدار با مهندس "حميد چيت چيان"‌ وزير نيرو كه در ساختمان ستادي وزارت نيرو برگزار شد، با بيان اينكه سيرالئون در حال اجراي يك برنامه توسعه است و بايد تا سال 2035 به يك كشور سطح مياني آفريقا تبديل شود، گفت: اين كشور در زمينه هاي انرژي خورشيدي، بادي، توزيع و انتقال برق و توسعه شبكه هاي انرژي نيازمند همكاري با ايران است.
وي ابراز اميدواري كرد: اين ديدار به گسترش روابط سيرالئون با جمهوري اسلامي ايران منجر و از تجارب ايران براي پيشرفت اين كشور استفاده شود.
وي با اشاره به مسلمان بودن هر دو كشور، به كمبود انرژي در سيرالئون اشاره كرد و ادامه داد: در زمان كنوني ما كمتر از 10 درصد از نياز انرژي كشورمان را تامين مي كنيم و به شدت در بخش انرژي مشكل داريم.
وي با بيان اينكه يكسري روش هاي خاص و سودمند براي سرمايه گذاري در سيرالئون فراهم شده است، گفت: براي بخش هاي دولتي و خصوصي ايران اين امكان وجود دارد كه در سيرالئون سرمايه گذاري كنند.
به گفته وي، ايران و سيرالئون مي توانند شركت هاي مشتركي تاسيس و از منافع آن استفاده كنند.
وي ايران را داراي اعتبار فراواني در منطقه دانست و گفت: ما مي خواهيم كاري كنيم كه سيرالئون دروازه ورود ايران به غرب آفريقا باشد و زمينه براي سرمايه گذاري و مشاركت در اين كشور فراهم شود.
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah