بخش عمومي
1392/10/28 15:34:00
در ديدار مقام هاي دو كشور مطرح شد؛
اعلام آمادگي ايران و سنگال براي همكاري در زمينه آب و برق
در بحث لامپ هاي كم مصرف، ايران داراي كارخانه هاي متعددي است كه هم در جهت احداث كارخانه و هم براي تامين لامپ هاي كم مصرف، آماده خدمات رساني به سنگال هستيم.
در ديدار وزير امور خارجه سنگال با قائم مقام وزير نيروي ايران در امور بين الملل، دو طرف آمادگي كشورهاي خود را براي همكاري در زمينه آب و برق اعلام كردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، در اين ديدار كه امروز (شنبه) در محل ساختمان ستادي وزارت نيرو برگزار شد،‌ "اسماعيل محصولي" با بيان اينكه وزارت نيرو و صنعت آب و برق ايران با تمام توانمندي در خدمت سنگال است، گفت: ما منتظر اعلام نيازهاي مختلف سنگال هستيم تا بتوانيم شركت هاي توانمند ايراني را به شما معرفي كنيم.
وي تصريح كرد: بايد طرح هاي موردنياز سنگال با ابعاد و ويژگي هاي فني به ما اعلام شود تا با توجه به نيازهاي پروژه ها، هياتي با حضور افراد متخصص جهت انجام پروژه ها و توافق ها به سنگال بفرستيم.
وي با بيان اينكه ما از گسترش روابط با سنگال حمايت و پشتيباني مي كنيم، گفت: در بحث لامپ هاي كم مصرف، ايران داراي كارخانه هاي متعددي است كه هم در جهت احداث كارخانه و هم براي تامين لامپ هاي كم مصرف، آماده خدمات رساني به سنگال هستيم.
محصولي با تشريح وضعيت صنعت آب و برق در ايران، ظرفيت نصب شده نيروگاهي ايران را 70 هزار مگاوات عنوان كرد و گفت: ايران در بحث ظرفيت نيروگاهي، رتبه 14 جهان و در سدسازي رتبه چهارم جهان را داراست.
وي اظهار داشت: در زمان كنوني، ايران در احداث نيروگاه هاي حرارتي، سيكل تركيبي و نيروگاه آبي تا 95 درصد به خودكفايي رسيده است.
وي بر لزوم گسترش همكاري ها با سنگال در همه زمينه ها به ويژه اقتصادي و فني تاكيد كرد و گفت: با توجه به روابط خوب و ديرينه دو كشور در بحث احداث نيروگاه ها، خطوط انتقال برق، كنتور هوشمند و صدور قبض به صورت مكانيزه آماده همكاري با سنگال هستيم.
وي افزود: در زمان كنوني 10 هزار مگاوات (حدود 15 درصد) از 70 هزار مگاوات ظرفيت نيروگاهي كشور به واحدهاي برقابي اختصاص دارد و به خاطر متنوع كردن سبد انرژي به دنبال فناوري هاي نو، بادي، ژئوترمال و ساير انرژي هاي نو هستيم.
وي ابراز اميدواري كرد: اين نشست به گسترش همكاري ها با سنگال منتهي شود.
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah