بخش عمومي
1392/10/28 13:30:00
قائم مقام وزیر در امور بین الملل خبر داد:
صادرات 900 ميليون دلاري خدمات فني و مهندسي صنعت‌ آب و برق
وزارت نيرو بنا به گزارش سازمان توسعه تجارت كه زيرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است، در سال 91 در بحث صادرات خدمات فني و مهندسي پيشتاز بوده و در چهار بخش نيرو، راه، ساختمان و صنعت مقام برتر را از لحاظ مبالغ پروژه ها كسب كرده است.
قائم مقام وزیر نيرو در امور بین الملل از صادرات 900 ميليون دلاري خدمات فني و مهندسي صنعت آب و برق در 9 ماه نخست سال جاري خبر داد.
"اسماعيل محصولي" امروز (شنبه) در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، با بيان اينكه در 9 ماه نخست سال جاري، ارزش صادرات خدمات فني و مهندسي صنعت آب و برق به 900 ميليون دلار رسيده است، گفت: اگر رويكردهايي كه دولت اتخاذ كرده است،‌عملي شود و بخش خصوصي و شركت هاي توانمند ايراني بيشتر حمايت شوند، مي توان صادرات خدمات فني و مهندسي صنعت آب و برق را بيش از پيش گسترش داد.
وي مجموع كشورهايي كه با ايران در بخش هاي مختلف صنعت آب و برق همكاري دارند را 40 كشور عنوان كرد و افزود: اين همكاري ها به وسيله 45 شركت توانمند ايراني در بخش هاي صنعت آب و برق دنبال مي شود.
محصولي با بيان اينكه اگر فضايي براي گسترش همكاري ها ايجاد شود، همكاري ها توسعه مي يابد، گفت: در زمان كنوني پروژه هاي مختلفي در كشورهاي آسيايي، آفريقايي، آمريكاي لاتين و آسياي جنوب شرقي دنبال مي شود.
وي تصريح كرد: وزارت نيرو بنا به گزارش سازمان توسعه تجارت كه زيرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است، در سال 91 در بحث صادرات خدمات فني و مهندسي پيشتاز بوده و در چهار بخش نيرو، راه، ساختمان و صنعت مقام برتر را از لحاظ مبالغ پروژه ها كسب كرده است.
محصولي افزود: در 9 ماه نخست سال 92، آمار سازمان توسعه تجارت همين را نشان مي دهد و وزارت نيرو در اين بخش پيشتاز است.
قائم مقام وزیر در امور بین الملل همچنين درخصوص دوازدهمين اجلاس كميسيون همكاري هاي مشترك جمهوري اسلامي ايران و ارمنستان كه وزارت نيرو مسئوليت طرف ايراني آن را برعهده دارد، گفت: اجلاس دوازدهم قرار است در يك ماه آينده انجام شود و تا فاصله باقي مانده به اجلاس، كميته اي براي بررسي توافق هاي پيشين شكل گرفته كه قرار است هفته آينده هيات ارمني، معاون وزير انرژي و منابع طبيعي ارمنستان همراه با مسئولان برخي از دستگاه هاي اجرايي اين كشور به ايران بيايند.
وي افزود: در اين كميته قرار است موضوع هاي همكاري مرور و توافق هاي پيشين بررسي شود تا بتوانيم خود را براي برگزاري دوازدهمين كميسيون اجلاس مشترك كه اواسط اسفندماه جاري برگزار مي شود، آماده كنيم.
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah