بخش آب و فاضلاب
1392/10/16 14:41:00
با حضور نماینده یک شرکت خارجی انجام شد؛
بررسی فرصت های سرمایه گذاری خارجی در پروژه های آب و فاضلاب خوزستان
فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی در خوزستان وجود دارد که پنج تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت 185 هزار مترمکعب در روز در پنج شهر اندیمشک، شوش، ایذه، بهبهان و بستان ازجمله طرح های آماده اجراست که به سرمایه گذاری حدود 50 میلیون یورو نیاز دارد.
در نشستي با حضور مدیران شركت آب و فاضلاب استان خوزستان و نماینده رسمی بخش خصوصی یک شرکت چيني، فرصت های سرمایه گذاری خارجی در طرح های زیربنايي اين شرکت مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، در این نشست مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان، سیاست وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب كشور را استفاده از سرمایه های بخش خصوصی در بخش آب و فاضلاب دانست و گفت: هم اکنون طرح های پرشماري ازجمله 4500 کیلومتر خطوط شبکه فاضلاب در 16 شهر استان و احداث پنج تصفیه خانه فاضلاب در پنج شهر جنوبی خوزستان در حال اجراست که جزو طرح های مهم در حال احداث کشور محسوب می شوند.
"محمدعلی صنیعی نژاد" ساخت تصفیه خانه های فاضلاب در دیگر شهرهای خوزستان را نیاز و ضرورت جدی استان بیان کرد و افزود: فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری شرکت های داخلی و خارجی در خوزستان وجود دارد که پنج تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت 185 هزار مترمکعب در روز در پنج شهر اندیمشک، شوش، ایذه، بهبهان و بستان ازجمله طرح های آماده اجراست که به سرمایه گذاری حدود 50 میلیون یورو نیاز دارد.
وی همچنین اجرای شبکه و تصفیه خانه فاضلاب در 15 شهر دیگر خوزستان را از دیگر طرح های مهم زیست محیطی عنوان کرد که برای سرمایه گذاری آماده واگذاری هستند.
در ادامه اين نشست، نماینده این شرکت بین المللی چینی تولیدکننده و اجراکننده سامانه های تصفیه خانه فاضلاب با تشریح توانمندی های این شرکت، گفت: تاکنون بیش از 50 پروژه در بسیاری از کشورها توسط این شرکت در زمینه آب و فاضلاب اجرا شده است.
وی با اشاره به حمایت های دولت چين از اين شرکت، آمادگی خود را برای همکاری در اجرای بسیاری از پروژه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت آب و فاضلاب استان خوزستان اعلام کرد و افزود: در صورت اجرا و ساخت تصفیه خانه های شهرهای استان، فرصت های شغلی مستقیم و غیرمستقیم بسیاری فراهم خواهد شد.
  • خبرنگار: آمنه مهربان
  • منتشر کننده: fallah