بخش برق
1391/05/11 01:28:00
براساس طرح شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛
محله های تهران دارای مدیر برق می شوند
تسهیل در اجرای طرح ها و پروژه ها با توجیه منطقی و جلب نظر مسئولان و ساکنان محله ها، ملاحظه شرایط محیطی محدوده منطقه و مشکلات احتمالی مشترکان و تلاش در راستای بهبود و ارتقای سطح خدمات قابل ارایه به مردم و همچنین امکان بروز رسانی اطلاعات شبکه با کنترل وضعیت نقشه های موجود با وضعیت واقعی از دیگر مزایای طرح "مدیران برق محلات" است.
براساس طرحی که از سوی شرکت توزیع برق تهران بزرگ ارایه شده است، محله های شهر تهران از این پس دارای مدیر برق می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در نشست هم اندیشی بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، کلیات طرح "مدیران برق محلات " از سوی مدیر منطقه برق بوعلی تشریح شد. 
در این نشست، مهندس "محمدحسین بهرامی"  ناآگاهی به موقع از وضعیت شبکه و معايب جزيي احتمالی از نظر گستردگي شبكه و همچنین عدم امكان كنترل و پايش كامل شبكه را از جمله دلالل اجرای این طرح در سطح شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ عنوان کرد.
مدیر منطقه برق بوعلی با بیان اینکه این طرح از تیرماه سال جاری در منطقه برق بوعلی در حال اجرا است، افزود: تقسيم بندي كل محدوده منطقه به 21 قسمت و منطبق بر مرزهاي محله های شهرداري مناطق، تدوين شرح وظايف مديران برق محله ها با اخذ نظر و ديدگاه هاي معاونت هاي منطقه، شناسايي و انتخاب همكاران مجرب و ذيصلاح برای هريك از محله ها با اولويت محل سكونت همكاران ساكن در محدوده منطقه از جمله اقدام هایی است که در این زمینه انجام شده است.
به گفته وی، استخراج حجم تاسيسات و تجهيزات شبكه برق محله ها بر اساس نقشه هاي GIS، تهيه پكيج و فرم هاي مورد نياز جهت برداشت اطلاعات مختلف محله ها بر اساس شرح وظايف تدوين شده از دیگر فعالیت هایی است که در راستای اجرای این طرح صورت گرفته است.
براساس این گزارش، غنی سازی اوقات کشیک همکاران، ارتقای همكاري و تعامل با دبيران شوراياري، مشارکت جمعی همکاران واحدهای مختلف در مدیریت فعالیت های منطقه، کنترل و پایش مستمر وضعیت شبکه و تاسیسات از جمله مزایای این طرح است.
به گفته بهرامی، تسهیل در اجرای طرح ها و پروژه ها با توجیه منطقی و جلب نظر مسئولان و ساکنان محله ها، ملاحظه شرایط محیطی محدوده منطقه و مشکلات احتمالی مشترکان و تلاش در راستای بهبود و ارتقای سطح خدمات قابل ارایه به مردم و همچنین امکان بروز رسانی اطلاعات شبکه با کنترل وضعیت نقشه های موجود با وضعیت واقعی از دیگر مزایای طرح "مدیران برق محلات" است.
وی بازدید هفتگی از تمام معابر اصلی، فرعی و بن بست های محله مربوطه به صورت دقیق و پلاک به پلاک و برداشت معایب مهم ملاحظه شده در شبکه برق رسانی اعم از وضعیت روشنایی معابر، شبکه های هوایی و زمینی ناایمن، برداشت اطلاعات مربوط به اجرای طرح های اجرایی و یا عمرانی مختلف سایر سازمان های خدماتی و یا شهرداری ها و اطلاع رسانی مناسب به منطقه در زمینه انجام اقدام ها و مکاتبه های لازم با سازمان ذیربط را از جمله وظایف مدیران برق محله ها برشمرد.
به گفته وی، تعامل مستمر و مناسب با مدیران محلی، دبیر و اعضای شورایاری و هیات امنای محله مربوطه در قالب برگزاری نشست های مستمر، توسعه فرهنگ مدیریت مصرف و هماهنگی اجرای پروژه های اجرایی منطقه از دیگر وظایف مدیران برق محله هاست.
در پایان این نشست، مهندس "سیدمحمد هاشمی" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ضمن قدردانی از اقدام های صورت گرفته در منطقه برق بوعلی، تسری این طرح را در تمام مناطق 21 گانه توزیع تهران بزرگ خواستار شد.
  • خبرنگار: محمدعلی منصوری
  • منتشر کننده: fallah