بخش آب
1391/05/11 12:43:00
مشاور معاون وزير نيرو اعلام کرد:
پیشتازی وزارت نيرو در صدور خدمات فني و مهندسي
با بسترسازي هاي انجام شده و هماهنگي هاي صورت گرفته، شاهد حضور فعال تر شركت هاي بخش آب و آبفا در پروژه هاي خارج از كشور در سال جاري خواهيم بود.

مشاور معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا گفت: وزارت نيرو از وزارتخانه هاي پيشتاز در صدور خدمات فني و مهندسي در كشور است.
مهندس "بهرام نظام الملكي" امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، اظهار داشت: براساس آمار سازمان توسعه تجارت، وزارت نيرو در سال هاي اخير يكي از وزارتخانه هاي پيشتاز در صدور خدمات فني و مهندسي در كشور بوده است.
وي افزود: با بسترسازي هاي انجام شده و هماهنگي هاي صورت گرفته، شاهد حضور فعال تر شركت هاي بخش آب و آبفا در پروژه هاي خارج از كشور در سال جاري خواهيم بود.
وي به توانمندي ها و قابليت هاي شركت هاي ايراني در صنعت آب و فاضلاب اشاره كرد و گفت: با تشكيل نشست های مستمر با تشكل هاي صنعت آب و برق (انجمن صنفي شركت هاي صنعت آب و آبفا و رسته آب سنديكاي پيمانكاران) و ساير شركت ها ي واجد شرايط و علاقه مند به كار در خارج از كشور، زمينه حضور فعال اين شركت ها در پروژه هاي خارجي بيش از پيش فراهم شده است.
به گفته وي، با تلاش و همت شركت هاي توانمند ايراني پروژه هاي زيادي در بخش آب و آبفا در كشورهاي مختلف انجام شده و يا در حال اجرا است.
نظام الملكي اين طرح ها را مربوط به كشورهاي تاجيكستان، تركمنستان، افغانستان، سودان، سوريه، كوبا، كنيا و پاكستان عنوان كرد و افزود: در ماه هاي اخير شركت هاي ايراني توانسته اند با شركت در مناقصه ها، چند پروژه بزرگ در بخش آب عراق را به خود اختصاص دهند.
مشاور معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا همچنين به معرفي توانمندي هاي شركت هاي ايراني به كشورهاي هدف به عنوان يكي از برنامه هاي معاونت آب و آبفاي وزارت نيرو در راستاي برنامه چشم انداز 20 ساله كشور اشاره كرد و افزود: در نشست ها و ملاقات ها با مسئولان كشورها و اجلاس كميسون مشترك، توانمندي هاي شركت هاي ايراني به صورت هاي مختلف عرضه شده است.
وي به استفاده از فضاي اجلاس كميسيون هاي مشتركي كه در ايران و ساير كشورها تشكيل مي شود و ملاقات هاي وزير نيرو و سرپرست معاونت آب و آبفا با وزيران و مسئولان بخش آب كشورهاي هدف اشاره كرد و افزود: تنظيم يادداشت هاي تفاهم و شركت در اين نشست ها، از جمله بسترهاي لازم براي صدور خدمات فني و مهندسي در بخش آب است.
نظام الملكي تشكيل كارگروه هاي مشترك كاري، استفاده از تجربه های مفيد آنها در بخش آب و آبفا و برخورداري از تسهيلات بانكي را عوامل ايجاد زمينه حضور شركت هاي ايراني براي كار در كشورهاي هدف عنوان كرد.
وي در پايان گفت: براي حضور پررنگ شركت هاي ايراني در صدور خدمان فني و مهندسي آب و فاضلاب در سال گذشته هماهنگي هايي با مسئولان كشورهاي چين، روسيه، سودان، سوريه، الجزاير، قطر، ارمنستان، آذربايجان، تاجيكستان، افغانستان، زيمبابوه، عراق، كوبا، لبنان، كنيا، اكوادور و عمان انجام شده است.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah