بخش آب
1398/08/28 13:09:23
ورود 3 میلیون مترمکعب آب به سد کوثر گچساران
مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد کوثر گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی بارندگی‌های دو روز گذشته، تاکنون سه میلیون مترمکعب آب وارد مخزن این سد شده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اکبر خدری" اظهار داشت: با بارندگی‌های دو روز گذشته، تاکنون سه میلیون مترمکعب آب وارد مخزن سد کوثر شده و هم‌اکنون میزان دبی ورودی 17مترمکعب بر ثانیه و میزان دبی خروجی آن نیز 13 مترمکعب بر ثانیه است.
وی، با بیان اینکه در ایستگاه باران‌سنجی سد کوثر، 31 میلی‌متر بارندگی گزارش شده است، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچگونه خطر و آسیبی در مسیر رودخانه‌های استان و همچنین رودخانه‌های تغذیه کننده سد کوثر، گزارش نشده و انشاالله با هماهنگی و همراهی مردم و سایر دستگاه‌های مرتبط، وضعیت بارندگی‌ها و سیلاب‌های احتمالی به خوبی مدیریت خواهد شد.
گفتنی است، گنجایش مخزن سد کوثر گچساران، ۵۸۰ میلیون متر مکعب است که علاوه بر مصارف کشاورزی و صنعت، آب آشامیدنی ۲۰ شهر و ۲ هزار روستا با جمعیتی افزون بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را در استان‌های جنوبی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس تأمین می‌کند.
  • خبرنگار: سیدابوالحسن عسکرپور
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر