بخش آب
1398/08/27 11:12:27
معاون تحقيقات و منابع انساني وزير نيرو خبر داد:
آغاز فعاليت مؤسسه آموزش‌هاي تخصصي صنعت آب و برق/ ادامه فعالیت‌های آموزشی وزارت نیرو با رویکرد جدید
معاون تحقيقات و منابع انساني وزير نيرو، از آغاز فعاليت مؤسسه آموزش‌هاي تخصصي صنعت آب و برق با عنوان و رويكرد جديد خبر داد.
"محمد صالح اوليا" در گفت‌و‌گو با پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، افزود: بعد از مصوبه شوراي عالي اداري در سال 1396 با موضوع تعيين تكليف مؤسسات آموزش عالي علمي – كاربردي وابسته به دستگاه‌هاي اجرایي كشور، به‌منظور حفظ و توسعه آموزش‌هاي تخصصي در وزارت نيرو، توافق‌نامه‌اي بين سازمان اداري و استخدامي كشور و وزارت نيرو امضا شد.
وی ادامه داد: تغيير نام مؤسسه آموزش عالي علمي – كاربردي صنعت آب و برق به "مؤسسه آموزش‌هاي تخصصي صنعت آب و برق – وزارت نيرو"، هدف‌گذاري و برنامه‌ريزي برای استقرار نظام ارزيابي و ارتقاي مهارت‌هاي فني و صلاحيت حرفه‌اي متصديان امور تخصصي برون‌سپاري شده وزارت نيرو، كوچك‌سازي ساختاري و كاهش حجم نيروي انساني مؤسسه بر اساس ساختار تشكيلاتي جديد و تقويت بخش خصوصي داراي صلاحيت جهت اجراي آموزش‌هاي كوتاه مدت صنعت آب و برق از جمله جزئیات مطرح شده در این توافق‌نامه است.
علیا اظهار کرد: پس از آن نیز جلسات متعددي با سازمان امور اداري و استخدامي كشور داشتيم كه در نهايت بر اساس توافق‌نامه فوق، مقرر شد در چارچوب مصوبه شوراي عالي اداري روي آموزش‌هاي تخصصي صنعت آب و برق تمركز كنيم.
معاون تحقيقات و منابع انساني وزير نيرو گفت: با نگرش توانمندسازي پرسنل وزارت نيرو در چارچوب وظايف اين وزارتخانه، ماموريت‌هاي جديد از جمله تاييد صلاحيت حرفه‌اي نيروي انساني پيمانكاران در برنامه‌كاري اين مؤسسه قرار گرفته كه بر اساس آن، فعاليت در بخش‌هاي فني و تخصصي صنعت آب و برق منوط به اخذ گواهينامه صلاحيت حرفه‌اي خواهد بود.
اوليا با اشاره به برنامه‌ريزي براي گسترش و توسعه مباحث فناوري و ارتباط با شركت‌هاي دانش‌بنيان از طريق راه‌اندازي پارك فناوري در وزارت نيرو، افزود: با راه‌اندازي پارك فناوري در وزارت نيرو، اين مؤسسه مي‌تواند به عنوان ايفاگر نقش شبكه‌اي، ارتباط مناسبي با شركت‌هاي فناور و دانش‌بنيان در كشور برقرار كند.
وي، پرورش نيروي انساني توانمند وزارت نيرو را چشم‌انداز طرح تغيير رويكرد مؤسسه آموز‌ش‌هاي تخصصي صنعت آب و برق دانست و گفت: نقش نيروي انساني در اجراي برنامه‌ها و ارتقاي عملكرد واحدها بسيار تعيين‌كننده است كه اگر مورد توجه قرار گيرد در مواجهه با اكثر مشكلاتي كه با آن مواجه هستيم، كارگشا خواهد بود.
معاون تحقيقات و منابع انساني وزير نيرو با بيان اينكه توانمندسازي نيروي انساني داراي دو بعد انگيزش و دانش است، خاطرنشان كرد: در تلاش هستيم تا با چابك‌سازي ساختار مؤسسه به اهداف موردنظر دست يابيم، علاوه بر اينكه در بسياري از فعاليت‌ها از ظرفيت‌‌هاي بخش خصوصي نیز استفاده خواهيم كرد.
"خلیل بانان‌علی‌عباسی"، سرپرست موسسه آموزش‌های تخصصی صنعت آب و برق وزارت نیرو نیز گفت: در راستای اجرای توافق‌نامه استمرار فعالیت موسسه، در حال بازنگری ساختار و وظایف سازمانی همسو با اهداف و ماموریت‌های مندرج در توافق‌نامه هستیم.
وی اظهار امیدواری کرد، با همکاری‌های مشترک شرکت‌های تابعه و وابسته وزارت نیرو و با تلاش در راستای رشد توانمندی‌های کارکنان صنعت آب و برق، ارتقا و پایداری خدمات‌رسانی به مردم صورت گیرد.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر