بخش آب و فاضلاب
1398/08/21 13:34:09
عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب مهدی‌آباد در استان البرز آغاز شد
عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب مهدی‌آباد از توابع چهارباغ در استان البرز با اعتبار 50 میلیارد ریال آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "عزیزالله شهبازی" استاندار البرز در مراسم آغاز اجرای خط انتقال فاضلاب مهدی‌آباد با بیان اینکه در حال‌حاضر سرانه بهره‌مندی مردم استان از خدمات دفع فاضلاب 32 درصد است، گفت: برای افزایش سرانه برخورداری مردم از شبکه فاضلاب تلاش‌های خوبی صورت گرفته، به‌طوری‌که مشاور در تمام شهرهای استان مطالعات فاضلاب را به سرانجام رسانده است.
وی با اشاره به اینکه با اجرای خط انتقال فاضلاب مهدی‌آباد در مرحله اول حدود 30 هزار نفر جمعیت منطقه از آن بهره‌مند می‌شوند و در مرحله دوم با احتساب شهر چهارباغ و ملک‌آباد جمعیت زیرپوشش آن به 65 هزار نفر افزایش خواهد یافت، ادامه داد: به‌زودی در همین راستا کارگروه‌هایی را برای تصمیم‌گیری پروژه‌ها و طرح در شورای برنامه‌ریزی استان تشکیل خواهیم داد.
" غلامرضا رضایی‌فر" مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان البرز هم گفت: بهره‌برداری از طرح خط توزیع آب اصلاحی مسکن مهر ابریشم، به دنبال برگزاری میز خدمت و دیدار با مردم به همراه استاندار در مصلای نماز جمعه شهر چهارباغ صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان البرز با بیان اینکه همزمان عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب در این منطقه آغاز شد، افزود: بر همین اساس اجرای خط انتقال فاضلاب مهدی‌آباد به‌طول 2900 متر با قطر 500 میلی‌متر از جنس پلی اتیلن دوجداره با هزینه 20 میلیارد ریال و ایستگاه پمپاژ آن به ظرفیت 13 هزار متر مکعب در شبانه‌روز با هزینه 30 میلیارد ریال آغاز شد.
وی ادامه داد: مدت زمان اجرای این خط و ایستگاه پمپاژ هفت ماه خواهد بود و با اتمام آن حدود 30 هزار نفر زیر پوشش شبکه جمع‌آوری و دفع فاضلاب شهری قرار خواهند گرفت.
رضایی‌فر اظهار کرد: به‌منظور بهبود روند آبرسانی به ساکنان مسکن مهر ابریشم و تعدیل فشار مناسب در شبکه، 1900 متر خط توزیع اصلی 250 میلی‌متر از جنس چدن داکتیل طی چهار ماه با هزینه 12 میلیارد ریال اجرا شد و به این ترتیب حدود 5000 خانوار ساکن در این منطقه از نعمت آب با شرایط کمی و کیفی مطلوب برخوردار می‌شوند.
لازم به ذکر است از مجموع 8200 واحد مسکونی در مسکن مهر ابریشم برای حدود 6200 واحد، کنتور آب نصب شده و 5000  خانوار در این محدوده سکونت دارند.
  • خبرنگار: مهدی علی محمدی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر